Adapazarı Eski Reji Sokağı'nda bulunan tarihi Alicanlar Konağı ile ilgili akşam saatlerinde basın kuruluşlarının haber merkezlerine gönderilen açıklama ile satılığa çıkarıldığı duyuruldu.

Özellikle son beş yıl içinde Büyükşehir Belediyesi’nde görevden alınan daire başkanlarının gönderildiği yer olan Alicanlar Konağı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi on yıl önce kiralamıştı.

Kiranın bitmesine iki yıl kala binanın mal sahipleri tarafından satışa çıkarıldığı basın kuruluşlarına gönderilen mail ile bildirildi.

Gönderilen açıklamada, "KAMU OYUNUN VE TALİPLERİN DİKKATİNE. Adapazarı şehir merkezinde bulunan(Eski Reji Sok.)ve protokol gereği kullanım hakkı  30/mart/2026  yılına kadar Sakarya BüyükŞehir belediyesine ait olan  Tarihi ALİCANLAR KONAĞI'MIZI görülen lüzum üzerine satılığa çıkarmış bulunmaktayızdır.

Sakarya Büyükşehir belediyesince gerekli etüt raporu, aplikasyon, röleve, restitüsyon, restorasyon, peyzaj ve uygulamaları yapılmış olup, 337 m2 müstakil arsa içindeki 3 katlı  tarihi ahşap bina için rezerv bir değer belirlenmiştir.

Akyazı’da erken bayramlaşma Akyazı’da erken bayramlaşma

Tarihi binanın satışı talep alma şeklinde olacaktır. Tespit edilmiş olan rezerv değerinin altındaki teklifler değerlendirmeye alınmayacaktır.. Satış diyaloğa açık olup, rezerv değer üzerindeki teklifler tercih nedeni olacaktır." denildi.