İYİ Parti 27. Dönem Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, yeni bir parti kuracağını resmen açıklamasının ardından çalışmalarını sürdürüyor. Ülke genelinde olduğu gibi Sakarya’da da ilgiyle takip edilen Ağıralioğlu bilindiği gibi “Partimizi sonbaharda kuracağız. Henüz ismi belli değil” demişti. EURO 2024’te fırtına gibi esen Milli Takıma destek vermek için Almanya’ya giden ve burada Türk vatandaşlarının büyük ilgisiyle karşılanan Ağıralioğlu bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Sakarya’dan Almanya’ya giden Veysel Ateş’in yakından takip ettiği Ağıralioğlu, Berlin Alperen ocaklarını ziyaret etti. Burada Veysel Ateş ile bir süre sohbet eden Ağıralioğlu, “Sakarya’ya selamlarımı yolluyorum” dedi. Parti kırması beklenen Ağıralioğlu’nu Almanya’da ziyaret eden Veysel Ateş ise; “Önümüzdeki sonbaharda Ağıralioğlu 81 şehrimizi gezecek. Bizlerde kendisiyle birlikte bu çalışmalara katılacağız. Önümüzdeki dönemi doğru muhâsebe eden, önümüzdeki dönemi yönetme iddiasını memleketin potansiyeliyle buluşturabilen bir siyâsal gayretin içinde olacağız” dedi.

AK Parti Serdivan yönetimi belli oldu! AK Parti Serdivan yönetimi belli oldu!

Veysel Ateş, “Hem siyâsî kurgu olarak hem siyâsî mes’ûliyeti omuzlayacak olan siyâsî tasavvur olarak değişeceğini düşünüyorum. O değişikliğe memleket nöbeti gibi bakıyorum. Bizden önceki nesil yapabildiğini yaptı. Geçmiş muhâsebesini doğru yaptığımız, önümüzdeki dönem ne yapmayacağımızı bu yapılmışlardan çıkardığımız, yapmamız gerekenleri de dünya konjonktürüne göre doğru muhâsebe ederek planladığımız bir süreci yöneteceğiz ve memleket hizmetine tâlip olacağız” diye konuştu.

0F849E94 4D2F 4159 A5D0 F1D3Df698F4A1E9D4319 1B1E 4981 8592 B29Cd0Fc8D33