Benzin ve motorine çifte indirim geldi Benzin ve motorine çifte indirim geldi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Erdem Ercan başkanlığında Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

SATSO Meclis Başkanı Erdem Ercan Başkanlığında gerçekleştirilen Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısında meclis üyeleri ekonomi, ülke ve şehir gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundular. Mecliste İsveç'te Kuran'ı Kerim'e yapılan saldırı kınandı.

Mecliste konuşan SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Sakarya'ya yapılması planlanan raylı sistemin gerekli olduğunu vurguladı.

Altuğ, "Sakarya üretim ile büyüyen bir şehirdir, Sakaryamızda rekabette öncü bir şehir ve raylı sistem ile daha ileri gidecektir.' dedi.

Sakarya da özellikle Sapanca'da yapılan Bungalowların eko turizm de öncü olduğunu ifade eden Altuğ, 'Bungalow özellikle oandemş döneminde çok rağbet görmeye başladı, ancak tesisler yapılırken sapanca'nın tercih edilmesine neden olan yeşilliğe zarar vermeden yapılmalıdır. Sapanca şehrimizin manzarasıdır isteğimiz manzarayı bozmadan turizmi geliştirmektir. Eleminasyon gerekmektedir.' ifadelerini kullandı.

Kuraklığa değinen Altuğ, "Kuraklık konusunda ciddi tedirginlik yaşıyoruz devam eden ekonomik sıkıntılara hem doğaya hem de bize sıkıntı getirecektir kaynaklarımızı bilinçli kullanmalıyız. Bu kapsamda bizde Hizmet kampüsümüzde Güneş enerjisi santralleri kuracağız. Toplam 240, 16 Kwe güç kapasiteli santrallere yıllık yaklaşık 210,962 kg co2 emisyonu önlenecek.Yine hizmet kampüsümüzde Hızlı şarj istasyonu kuracağız." dedi.