Tırı gelin arabası yaptılar Tırı gelin arabası yaptılar

Devlet Su İşleri Müdürlüğünce yürütülen Aribey Deresi Taşkın Koruma Tesisi Projesi kapsamında; 1.811 metre uzunluğunda harçlı perdeli dere ıslahı, 6 adet menfez ve demir korkuluk yapılıyor.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada, “ DSİ Bölge Müdürlüğümüz tarafından, Arifbey Mahallesinde bulunan Arifbey deresinde taşkın koruma tesisi çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. 1 kilometrelik alanda çalışmalar tamamlanmak üzere. Tamamlanan alanlarda çalışmaların sonucunu görüyoruz. İnşallah en kısa sürede geri kalan kısımlarda da çalışmalar tamamlanarak, yıllardır bu bölgede yaşanan su taşkını sorununun önüne geçilmiş olacak. Bizlere her konuda olduğu gibi desteğini esirgemeyen; Başta Tarım ve Orman Bakanımıza, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğümüze, değerli milletvekillerimize, Ak Parti Sakarya İl Başkanlığımıza ve emeği geçen herkese Arifiyeli hemşerilerim adına çok çok teşekkür ediyorum. Taşkın koruma tesisimiz Arifiye’mize hayırlı olsun.” dedi.

Arifbey Deresi Islah Çalışmaları Tüm Hızıyla Sürüyor… 7Arifbey Deresi Islah Çalışmaları Tüm Hızıyla Sürüyor… 6Arifbey Deresi Islah Çalışmaları Tüm Hızıyla Sürüyor… 5Arifbey Deresi Islah Çalışmaları Tüm Hızıyla Sürüyor… 4Arifbey Deresi Islah Çalışmaları Tüm Hızıyla Sürüyor… 3Arifbey Deresi Islah Çalışmaları Tüm Hızıyla Sürüyor…