Başkan Türkan, gerçekleşen kongreyi şu sözlerle değerlendirdi;

"Öncelikle yönetimimizi bu göreve layık gören kongre üyelerimize, desteğini esirgemeyen değerli belediye başkanımız Sn. Bilal Soykan’a , geçmiş dönem kulüp başkanımız Sn. Ahmet Durmuş’a ve yönetimimizi göreve gelme hususunda teşvik eden Akyazı halkına teşekkür ediyoruz.

40 yıllık kulüp tarihinin geçmişten bugüne en genç yönetimi olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Bu oluşumun, genç ve dinamik kadroların neler başarabileceğini ispatlama konusunda üzerine almış olduğu vazifenin bilincindeyiz.

Yönetim olarak As Akyazıspor’un manevi birikimlerine sahip çıkıp, camia kültürümüzü gelecek nesillere aktarabilme gayretinde olacağız. Bu nedenle; As Akyazıspor’un kuruluşunun 40. Yılında bu göreve gelmenin gurur ve sorumluluğunu tüm akyazı halkıyla paylaşacağımıza inanıyoruz.

As Akyazısporumuzu hak ettiği konuma, geçmişte olduğu gibi profosyonel liglere taşıma amacıyla çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Diriliş meşalesini yaktığımız, umutlarımızın yeşerdiği bu günlerde büyük As Akyazıspor taraftarına güzel günlerin müjdesini vermek istiyoruz.

Bu vesileyle; göreve gelişimizin ilçemiz ve spor camiasına hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz."

Ardından basın sözcüsü Muhammed Kazım Tepeçınar söz alarak; "Yönetim Kurulu olarak bizler üzerimize düşen görevi yapacağız, İlçemizdeki tüm sporseverleri de tek marka değerimiz olan As Akyazıspor’u yalnız bırakmamaya, tribünlerde şampiyonluk havasını yaşatmaya davet ediyoruz." şeklinde konuştu.

AS Akyazıspor'de yönetim kurulu şöyle;

Başkan Vekili; Sedat Can Özsoy 

Başkan Vekili; Muhammet Atasoy 

Kurumsal iletişim ve Sponsorluk Sorumlusu; Resul Esmer 

STK’lar sorumlusu; Adem Aydın 

Hukuk Ve Yerel Yönetim Sorumlusu; Oğuzhan Çolak 

Basın Sözcüsü; Muhammed Kazım Tepeçınar 

Tesis Ve Malzemeler Sorumlusu; İsmail Tekin 

Genel Kaptan; Kadir Kurtoğlu 

Futbol şube direktörü; Ozan Özdağ 

Taraftar ve Altyapı sorumlusu; Bilal Altıparmak 

Genel Sekreter; Ali Tokat 

Diğer Amatör Sporlar Sorumlusu; Ömer Peker

 Tff İlişkiler Temsilcisi; Ahmet Silahçı 

Mali işler Sorumlusu; Ensar Tepeçınar