CHP Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent ve Bağımsız Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Akyazı'da Atatürk büstüne yapılan saldırıya tepki gösterdi.

CHP Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent, "Cumhuriyet düşmanlarının, rejim karşıtlarının ve Ulu Önder Atatürk'e hakareti cezasız kılanların sonucunu böyle görüyoruz işte. Eline balyoz alan soluğu Atatürk heykelinde alıyor ama ne yapılırsa yapılsın toplum, gençler, yurttaşlarımız Cumhuriyete ve liderine sahip çıkıyor, bugün Akyazı'da olduğu gibi. Bu toplumun kalbindeki Atatürk'ü asla yıkamayacaksınız." ifadelerini kullandı.

Lütfi Bayraktar ve ilçe anketleri Lütfi Bayraktar ve ilçe anketleri

Bağımsız Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ise, "Sakarya'nın Akyazı İlçe merkezinde bulunan tören alanındaki Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk büstüne, bir kişi tarafından baltalı saldırı gerçekleşti. Atatürk ile alıp veremediğiniz nedir? Her gün ayrı bir saldırı haberi. Medenileştirip, çağdaşlaştırdı, özgür olarak dolaşmanı sağladı, seçme ve seçilme hakkı verdi, bilim insanları yetiştirdi diye mi bu kin? Alıp veremediğiniz ne! Derhal gereğini yapın!" ifadelerini kullandı.