10 Kasım 1938'de ebediyete irtihal eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 84. yıl dönümünde Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Adapazarı Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Sakarya Güzel Sanatlar Lisesinin hazırladığı programla anıldı. Vali Çetin Oktay Kaldırım programı çok beğendiğini belirterek okullarımızın öğrencilerini, öğretmenlerini ve yöneticilerini tebrik etti. 

Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen anma programına; Vali Çetin Oktay Kaldırım, Garnizon Komutan V. İsth. Alb. Ercan Gülden, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, il protokolü üyeleri, gazilerimiz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin hazırladığı oratoryo ve koro gösterileri sunuldu. Davetlilerin ayakta alkışladığı program sonunda sahneye çıkan Vali Çetin Oktay Kaldırım bugüne kadar izlediği en iyi 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı olduğunu ifade ederek, Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, okul yöneticilerimizi başarılarından dolayı tebrik etti.

Teknofest 2023’e SUBÜ’den 72 takım başvurdu Teknofest 2023’e SUBÜ’den 72 takım başvurdu

Anma programı kapsamında öğrencilerimizin hazırladığı “Atatürk” konulu fotoğraf sergisi de büyük beğeni gördü.

thumbnail_atatürkü anma programı (6)atatürkü anma programı (5)atatürkü anma programı (9)atatürkü anma programı (4)atatürkü anma programı (3)