KADİR ŞİRİN'İN HABERİ

Rüstemler Tesisleri'nde zemin çalışmaları başlıyor! Rüstemler Tesisleri'nde zemin çalışmaları başlıyor!

BAŞKASININ LİSANSI İLE OYNADI

1.Amatör Küme D Grubu son haftasında SHÇEK ile Taşkısığı arasında oynanan müsabakanın sonunda aynı grupta şampiyonluk mücadelesi veren Arifiye Atıılganspor cephesinden itiraz geldi. SHÇEK takımı ligin 16'ıncı haftasında şampiyonluğunu ilan etmiş ve Taşkısığı maçında fazla forma şansı bulamayan oyuncularına şans vermişti. Bu oyuncular arasında bir isim bütün tepkileri üzerine çeken kişi oldu. SHÇEK takımının yöneticisi Efkan Dalgıç, bu maçın kadrosunda yer almış ve 10 numaralı forma ile sahada mücadele etmişti. Yönetici kartı olan Dalgıç'ın lisansı olmadığı halde başka bir futbolcunun lisansı ile takımı adına maçta oynaması sonrası ortalık bir anda karıştı. Dalgıç'ın müsabaka sonrası maçla alakalı kendi sosyal medya hesabından paylaşımlar yapmasıyla grupta yer alan Arifiye Atılganspor Kulübü hemen gerekli işlemleri başlattı. 

SHÇEK'NUN 6 PUANI SİLİNEBİLİR!

Dalgıç'ın video görüntülerini izleyen ve paylaştığı fotoğrafları tek tek araştıran Arifiye Atılganspor kulüp yönetimi soluğu direk SASKF'de aldı. SASKF'ye gerekli başvuruyu yapan ve itiraz bedeli olan 750 TL'yi TFF'nin hesabına yatıran Atılganspor Kulübü artık TFF'den gelecek cevabı bekliyor. TFF'nin bu konudaki talimatı ne diyor? İşte cevabı! Futbol Disiplin Talimatı 47. maddesinde; (1) Hak sahibi olmadığı halde başkalarına ait lisans, akreditasyon kartı ve sair uygunluk belgelerini kullanarak TFF ve müsabaka görevlilerini yanıltmaya çalışan veya bu eyleme herhangi bir şekilde iştirak eden, (3) Futbol Müsabaka Talimatı’nın kulüplere yönelik yaptırımları saklıdır. Ayrıca amatör liglerdeki kulüplerin en az 3 en fazla 6 puanı indirilir. Bu sebepleri göz önünde bulundurarak itirazını yapan Atılganspor, SHÇEK sporun hükmen yenik sayılmasını, 3 puanının silinmesini ve şampiyonluk kupasının kendilerine verilmesini talep ediyor. 

KUPA EL Mİ DEĞİŞTİRECEK?

Yaşanan bu gelişmeler sonrası Halk54 Spor Müdürü Kadir Şirin'e özel açıklamalarda bulunan Arifiye Atılganspor Kulübü ikinci başkanı Cengiz Cengiz, “İtiraz bedelini ödedikten sonra gerekli başvuruları yaptık. Tüm mercilere yazdım. Bu işin peşini bırakmayacağız. Yönetici akrtı olan biri nasıl olurda sahada top oynar. Bu sahteciliğin hesabını herkes verecek. Bir daha kimse sahte futbolcu oynatamayacak. Bu nasıl pişkinlik böyle? Kanunen yasak olmasına rağmen yönetici kartlı  biri sahada kesinlikle futbol oynayamaz. Oynadığı taktirde de bunun bedelini kanun nezdinde öder. 
Bir daha kimse sahte futbolcu oynatamayacak. Adalet istiyoruz ve adaletin peşini asla bırakmayacağız. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Herkesi göreve çağırıyorum. SHÇEK'nun altı puanının silinmesini ve şampiyonluğun bize verilmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.  

CENGİZ: SESSİZ KALMAYACAĞIZ

SHÇEK sporu yönetenlerin kamu sektörünü kullandıklarını vurgulayan başkan yardımcısı Cengiz, “
Sakarya Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu çatısı altında olan Sakarya SHÇEK Spor Kulübü 23.02.2024 tarihinde Taşkısığıköyüspor ile oynanan maçta lisanssız sporcu  oynatarak diğer takımların emeklerini göz ardı etmiştir. Devletimize bağlı bir sosyal kurumun adı kullanılarak haksız rekabet sağlamış, emeklerimiz elimizden alınmıştır. SHÇEK ismini kullanıyorsunuz. Paralar nerede? Devletin kurumunu kimse kötü emellerine alet edemez. Aramızda oynanan iki maçta toplam 14 gol yiyen bir kulübün haksız yere lisansız sporcu oynatarak şampiyon olmasından şikâyetçiyiz. Gerekli denetimlerin yapılarak Futbol Federasyonu ile Aile ve Sosyal Hizmetler  Bakanlığı üst kurullarını göreve davet ediyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim. Gereken yapılmadığı takdirde takım halinde Gar Meydanı'nda açlık grevi yapacağız” dedi. 

4-3223-3672-4221-595