Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, "Suriye sınırına gidip ilk mayını döşeyeceğiz" şeklinde yaptığı açıklama sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun tepkisine neden oldu. Soylu'nun engel olunacağını ifade etmesi sonrasında Hatay'a giden Özdağ, il sınırında jandarma tarafından engellendi. 

Zafer Partisi Sakarya İl Başkanı Aydın Bahar, yaptığı yazılı açıklama ile Özdağ'a destek verdi. 

159169b3-6782-407c-92fb-2c8d61282853

Aydın, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Genel başkanımız Sayın Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın bugün Hatay iline girişi engellendiğinde şimdiye kadar hukuka aykırı olarak ülkemizde bulunan SIĞINMACILAR hakkında söylediklerinde ne denli haklı olduğu ortaya çıkmıştır. 

Türkiye Cumhuriyeti devletinde TBMM parlementeri olan Zafer Partisi Genel Başkanının, Hatay Valisi talimatı ile Misaki Milli sınırlarımız içinde bulunan bir Türk şehrine girmesi engellenmiştir. 

Maalesef son zamanlarda atanmışların seçilmişlere karşı hal ve hareketleri demokrasi anlayışıyla bağdaşmamaktadır. 

Hatay ilimizde 700.000 kaçak ve sığınmacıyı görmezden gelerek ses çıkarmayan Hatay valisi, kamu vicdanında onarılamayacak tahribata yol açmıştır. Suriye’den Hatay’a elini kolunu sallayarak girenlere ses çıkartmayanlar, Türkiye Cumhuriyeti devletinde Türk milleti tarafından seçilmiş parlementere “Dur! Hatay’a giremezsin.” demiştir. Bu durum tarih sayfalarında yer alacak ve Türk milleti bunu asla affetmeyecektir. "