Cumhuriyet Halk Partisi Serdivan Belediye Başkan Adayı Aydoğan Arslan dün akşam iftar programında basın mensupları ile bir araya geldi.

Arslan yaptığı programda yaptığı konuşmada projelerinden ve bu projelerin öneminden bahsetti. Belediyeciliğe yeni bir soluk getirecek "sardovan 4.0" projesinden bahseden Arslan, halkın belediyecilik faaliyetlerine katılabileceğinden bahsetti.

Bunun yanında şehrin çok güzel yerleri olduğunu ifade eden Arslan, "Kırantepe eşsiz bir yer. Paraşütçülerimiz aynı yerden kalkıp aynı yere inebiliyor. Bunu dünyaya kazandırmak ve yanına güzel bir seyir terası ve mesire alanlarıyla kullanışlı bir mekan haline getirmeyi düşünüyoruz" dedi.

Amaçlarının Serdivan Gölpark'ı büyüterek daha kullanışlı bir hale getirmek olduğunu ifade eden Arslan, "Sapanca gölünü en güzel şekille kullanmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Bir diğer projesinin kentsel dönüşüm olduğunu vurgulan Arslan, "İnsanlarımızın sağlığını korumak bizim için önemli. Ortalama 30-35 yıllık bir süreçte deprem oluyor. Bunun 25 yılı geçti. Bizim geriye 10 yılımız kaldı. Bunu halkımızla ve TOKİ ile en hızlı şekilde çözmek için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Üniversite öğrencileri için de çok farklı projelerinin olduğunu aktaran Arslan çorba çeşmesinden ve öğrenci restorantı projelerinden bahsetti

Aydoğan Arslan yaşlılar için de projelerinin olduğunu vurgulayarak, "Onların vakitlerini en güzel şekilde geçirmeleri için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Çalışan kadınlar için kreş projelerinin olduğundan bahseden Arslan, "Şu an hiç yok. En az 5 tane yapmak istiyoruz. 5 sıfırdan büyüktür" şeklinde konuştu.

Tarım alanındaki projelerinin önemini aktaran ve tohum ve mazot başta olmak üzere çiftçilere çok farkı desteklerinin olacağından bahsetti. Arslan Serdivan'ın önemli tarım arazilerinin olduğunu belirterek, "Bizler her türlü fikre açığız. Her şeyi biliyoruz demiyoruz. Ortak akıl ile en doğrusunu yapmak istiyoruz. 5 yıl sonunda belediyemizi en güzel şekilde teslim etmek yada devam etmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Seçimi kaybeden belediye başkanı milletvekiline çiçek fırlatıp hakaret etti Seçimi kaybeden belediye başkanı milletvekiline çiçek fırlatıp hakaret etti

Gelen sorular üzerine değerlendirmelerde bulunan Arslan, "Serdivan'da büyük bir planlama hatası var. Her yer trafik. Şimdi o trafiği düzelmeye çalışıyorlar. Bu şehir sizin yüzünüzden bu halde zaten. Trafik ilerleyen yıllarda çile olarak bize geri dönecek. Biz bunu düzelteceğiz" dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 24 Saat 20.00.17 Fdaba6BdWhatsapp Görsel 2024 03 24 Saat 20.00.17 Cc01E7C4Whatsapp Görsel 2024 03 24 Saat 20.00.17 A4C76Bf4Whatsapp Görsel 2024 03 24 Saat 19.59.40 Dda8Ec88