Okulların açıldığı bugünlerde Hendek'in 2 köyünde 3 ayı aşkındır evlerde internet ve telefonların kesik olmasına vatandaşlardan tepki geldi. 

Cem Demircioğlu ve B Planı Cem Demircioğlu ve B Planı

Hırsızların telefon kablolarını çalması sonrasında mağdur olduklarını ve kullanamadıkları internetin hizmet bedelini her ay ödemek zorunda kaldıklarını belirten Akova köyü ve Servetiye köyü sakinleri, yetkililerden yardım istedi.

Vatandaşların mağdur olduğunu belirten Hendek Akova Mahalle Muhtarı Ramazan Kaya, "3 ayı aşkındır Akova Yusuf kösterli Caddesi üzerindeki evlerde internet ve telefonlar kesik. Vatandaşlarımız kullanamadığı hizmetin bedelini ödemek zorunda kalıyor." derken, Hendek Servetiye Mahalle Muhtarı Nihat Çamural, "3 ayı aşkındır hırsızların telefon kablolarını çalması sonrası mağduriyet oluştu. Okullar açıldı, çocuklar internetteki kaynaklardan ve milli eğitim ders uygulama programları ile ders çalışmaları gerekirken çalışamıyor. Her ay kullanmadığımız internet ve telefon parasını ödüyoruz. Telekom yetkileri bu mağduriyeti  gidermelidir" diyerek Türk Telekom yetkililerine seslendi.