Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al'ı ziyaret eden heyet ziyaret çerçevesinde Davud Rustamov ve Elshad Nasirov, üniversitenin siber güvenlik altyapısını ve projelerini yerinde inceleme fırsatı buldu. CENTERSAU Koordinatörü ve Rektör Danışmanı SAÜ Mühendislik Fakültesi Öğr. Üyesi Prof.Dr. İbrahim Özçelik, Azerbaycanlı misafirlerine üniversitenin mevcut projeleri ve siber güvenlik alanındaki çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ziyaret kapsamında üniversitenin kritik altyapıların güvenliği konusunda yapılan araştırmalar ve geliştirmeler için önemli bir rol oynayan Kritik Altyapılarının Güvenliği Test Yatağı ele alındı. Test yatağının teknik özellikleri ve kapasitesi hakkında ayrıntılı bilgi alan Rustamov, Sakarya Üniversitesi'nin bu alandaki çalışmalarının etkileyici olduğunu belirterek, bu tür iş birliklerinin her iki ülkenin de siber güvenlik kapasitelerini artıracağını vurguladı.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al siber güvenlik alanında Türkiye ve Azerbaycan arasındaki iş birliklerinin güçlendirilmesi ve Türk Devletleri Teşkilatı üye devletleri arasındaki iş birliklerinin artırılmasının önemine vurgu yaptı. Taraflar, toplantıda birçok konuda bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundu. Elshad Nasirov, iki ülke arasındaki stratejik iş birliğinin önemine vurgu yaparak, bu tür ziyaretlerin ve iş birliklerinin bölgesel güvenliğe katkı sağlayacağını ifade etti.

SUBÜ ve SAÜ ortaklığındaki Sağlıklı Yaşam Farkındalık Eğitimi tamamlandı SUBÜ ve SAÜ ortaklığındaki Sağlıklı Yaşam Farkındalık Eğitimi tamamlandı

Kürşat Oğuzhan Akıncı ve Caner Köroğlu da görüşmeler sırasında, siber güvenlik alanında karşılaşılan ortak tehditler ve bu tehditlere karşı geliştirilen stratejiler hakkında bilgi verdi. Ziyaret, tarafların siber güvenlik konusunda ortak adımlar atma ve gelecekte daha sıkı iş birlikleri gerçekleştirme konusundaki temennileri ile sona erdi.