HALK54.COM
Mardin Derik ilçesinde hain PKK'lı teröristlerce makam odasına konulan bombanın patlatılması neticesi 2016 yılında Şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün 80 yaşındaki babası Asım Safitürk, cami çıkışı sonrası evinde rahatsızlanarak hayatını kaybetti.

SEVENLERİ EVİNİN BULUNDUĞU SOKAĞA DEVREDİLDİ
Şehit babası Asım Safitürk'ün vefat haberinin ardından Safitürk'ün sevenleri, Arifiye ilçesinde evinin bulunduğu sokağa akın etti.

CENAZE NAMAZINI OĞLU HAYDAR SAFİTÜRK KILDIRDI
Şehit babası Asım Safitürk için bugün cenaze töreni düzenlendi. Evinin önünde alınan helalliğin ardından Safitürk vatandaşların omzunda Arifiye Cumhuriyet Mahallesi Osmanlı Camisine taşındı. Safitürk ailesi, burada taziyeleri kabul etti. Oğlu Ali Haydar Safitürk tarafından öğlen namazına müteakiben kıldırılan cenaze namazı sonrasında baba Asım Safitürk'ün cenazesi tekbir ve dualarla Kalaycı Aile Mezarlığı'nda defnedildi.

"BABAMI 2 CÜMLE İLE ÖZETLEMEK İSTİYORUM"
Cenaze namazını kıldırmadan hemen önce "Babamı 2 cümle ile özetlemek istiyorum" diyen Haydar Safitürk, "Babamın son 10  yılda hayatını, yaşantısını bizzat yaşadım. Bir çocuğunun şehit oluşunu, hastanede seyredişini, şehit olurken can verişini nasıl izlediğini seyretmek çok acayip bir duygu. Bir de babamın dün Allah-u Teala'ya irtihal edişini seyrettim, nasip oldu. İnanır mısınız, sabah evden kalkıp arabayla normal rutin hayatına çıktı. Cemaat ile öğle ve ikindi namazını kıldı. Hiçbir derdi, hiçbir ağrısı-sızısı olmadan eve geldi. 

"'ADALET TECELLİ ETMEDİ' DEYİŞİNİ UNUTMAYACAĞIM"
Annemin yanında 1-2 dilim bir şeyler atıştırdı. Annemin omzuna başını dayıyarak bir dakikada canını teslim etti. Allah kendisine gani gani rahmet eylesin. Babamın çok dertli acılı hayatını gördüm. Çok acı çektiğini gördüm. En büyük acısı da 50'ye şehidi için mahkemeye gidip Gaziantep'te mahkemenin kapısında ayakta duramayacak bir takatle duvara dayanıp 'Maalesef adalet tecelli etmedi' deyişini hiçbir zaman unutmayacağım. İnşallah bu yüce ülkemiz ufak tefek kusurları aşıp çok selametli bir düzlüğe çıkacaktır." ifadelerini kullandı.

Öte yandan cenaze namazına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Genel Başkan Yardımsısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, AK Parti Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Ali İnci, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, belediye başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları, askeri erkan, iş, siyaset, spor, bürokrasi, daire müdürleri ile kalabalık cemaat katıldı.