Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret ve EYT ile ilgili yeni bir açıklama yaparak "Aralık ayında enflasyonun tahribatını ortadan kaldıracak bir düzenleme yapacağız. EYT'de ve Asgari Ücrette Aralık ayı içerisinde kapsamı tüm sorunları aşmaya yönelik bir düzenleme olacak. Çalışmalarda sona gelindi." dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin asgari ücret artışıyla ilgili ve EYT çalışmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

TİSK Forumu'nda asgari ücrete ilişkin açıklamalar yapan Bakan Bilgin, "Aralık ayında enflasyonun tahribatını ortadan kaldıracak bir düzenleme yapacağız." dedi.

Bakan Bilgin konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: 

KAYIT DIŞI İSTİHDAM İLE MÜCADELEDE BEYAZ BAYRAK UYGULAMASI HANGİ AŞAMADA?
"Önemli bir katkısı olacak. Sosyal ortaklarımızla birlikte Türk İş, DİSK, HAK-İŞ ile birlikte görüştük. Türkiye’de binlerce şirket var. Bu şirketin verilerini analiz ettik. Proje tamamlandı. Bir şirketin bir üyesi daha var ana şirket İstanbul’da ona bağlı şirketler Anadolu’da onun vergi borcu çıkıyor onu çıkarıyoruz. Sendikalar olacak, örgütlü olacak, vergi borcu olmayacak. Şirket sayısını belirledik. Güzel bir törenle kamuoyuna paylaşacağız.

Beyaz bayrak bir işletmeler vergisini veren işçisine saygı duyan bir işletme, ona bir pozitif ayrımcılık getireceğiz. Yemek paralarından sosyal yardımlardan vergiyi kaldırdık. Benzer uygulamaları o işyerlerine de koyacağız. Onların da bir ödülü hak ettiğini düşünüyorum onu da yapacağız.

Borsa günü rekor seviyede kapattı Borsa günü rekor seviyede kapattı

EYT VE ASGARİ ÜCRET HAKKINDA
Aralık ayında enflasyonun tahribatını ortadan kaldıracak bir düzenleme yapacağız. EYT'de ve Asgari Ücrette Aralık ayı içerisinde kapsamı tüm sorunları aşmaya yönelik bir düzenleme olacak. Çalışmalarda sona gelindi."