Nurettin Eryılmaz

Bir dizi ziyaret ve açılış için Sakarya'ya gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Söğütlü ilçesinde bulunan Sakarya 3. Organize Sanayi Bölgesinde toplu açılış ve imza törenine katıldı.

Söğütlü 3. OSB'nin toplu açılış ve imza töreninde konuşan Başkan Yüce, 2 yeni proje açıkladı. Başkan Yüce, 2 proje için de Bakan Varank'tan onay aldıklarını duyurdu ve yakın zamanda projeleri hayata geçireceklerini belirtti.

Başkan Yüce, "Atıksız bir geleceğe projesini hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda ambalaj atıklarını toplama ve ayrıştırma tesisi kurarak, roman kardeşlerimizin istihdam edilmesi ve sıfır atık politikasının desteklenmesini hedeflemekteyiz. Projede roman hemşehrimiz tarafından toplanan atıklar tesise getirilecek. Bu atıklar yine roman kadın gençler tarafından ayrıştırılıp işlenerek hammadde olarak satışı gerçekleştirilecek. Atık toplayıcı ile geçimini sürdüren vatandaşlarımıza atık sıfırlama ve toplama eğitimleri verilecek. Toplayıcılık yapanlar kayıt altına alınacak ve standartlara uygun kontrollü faaliyetleri yapılması sağlanacaktır. SEKAY işbirliği protokolü yaptık ve değerli bakanımızdan onayı aldık. İnşallah projeyi de en kısa zamanda hayata geçireceğiz." dedi.

Başkan Yüce yine bir diğer proje olan dikey projesinin yakın zamanda start alacağını belirterek, "1 dekarı 10 dekara çıkarıyoruz. 10 dekarı 100 dekara çıkarıyoruz. Projenin çalışmasıyla ilgili değerli bakanımızdan start aldık. İnşallah bu projeyi de en kısa zamanda hayata geçireceğiz" dedi.