Nurettin Eryılmaz

Sahil Güvenlik Komutanlığı, dün Muğla açıklarında, Yunanistan unsurlarınca ölüme terk edilen 73 düzensiz göçmenin kurtarıldığını; 2'si bebek, 3'ü çocuk, 1'i kadın toplam 6 düzensiz göçmenin ise cansız bedenlerine ulaşıldığını açıkladı.

BAKAN SOYLU: LANET OLSUN İNSANLIĞINIZA
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da hayatını kaybeden 2 kardeşin görüntüsünü sosyal medya hesabından paylaşarak "Lanet olsun insanlığınıza. Bu görüntüleri verdiğimiz için üzgünüz... Lübnan'dan İtalya'ya geçmek isteyen göçmenlere ve masum çocuklara yine Yunanistan katliamı. İki kardeşten, Asım 9 aylık, Abdulvahap 4 yaşında idi. Avrupa ve Yunanistan! Bu katliamların sorumlusu sizsiniz" ifadelerini kullanmıştı.

Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk'ün vefatı nedeniyle cenaze namazına katılmak için Sakarya'ya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, cenaze töreni sonrasında basın mensupları tarafından kendisine sorulan 'Yunanistan ile ilgili bir tweet attınız, neler söyleyeceksiniz?' sorusuna yanıt verdi.

Lübnan'dan İtalya'ya geçmek isteyen düzensiz göçmen grubuna Yunanistan'ın müdahalesi sonucunda hayatını kaybeden Asım (9 aylık) ve Abdulvahap (4) isimli çocuklara ilişkin açıklama yapan Bakan Soylu, "Asım Hocamızın cenazesindeyiz. Allah rahmet eylesin. Allah cennetiyle müşerref eylesin. Dün akşamdan o görüntüleri gördüğümüzde sabah itibariyle hakikaten bütün kimyamız alt üst oldu. Allah, insanlık vicdanı nasip etsin" ifadelerini kullandı.