Tüm Türkiye'de olduğu gibi Sakarya'da da sorun olmaya devam eden başıboş sokak köpekleriyle ilgili hemen her gün yeni olaylar yaşanıyor. İnsanlara saldırılarıyla haber olan başıboş köpekler, doğadaki diğer canlılarla birlikte sahipli hayvanlara da saldırılarıyla dikkat çekiyor.

Özellikle hobi olarak kümes hayvanı besleyen vatandaşlar başıboş köpeklerin saldırılarından bir hayli dertli...

Basın açıklamasının önüne geçen olay: Hayvanseverler gazetecilerle tartıştı Basın açıklamasının önüne geçen olay: Hayvanseverler gazetecilerle tartıştı

Sakarya'da son yaşanan olaylardan biri ayrıntıları sebebiyle de oldukça şaşırttı.

Adapazarı şehir merkezindeki Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) ek hizmet binası (Eski Doğumevi) yakınında, Papuçcular Mahallesi'nde yaşayan bir vatandaşın bahçesinde beslediği tavuklar sokak köpeklerinin saldırısına uğradı.

Avluyu aşarak bahçeye giren başıboş köpeklerden biri, tavuk kümesinin etrafını saran 2,5 metrelik diğer duvardan da atlayarak kümese girdi.

Köpek 4 adet tavuğu parçalayarak telef ettikten sonra yine aynı şekilde 2,5 metrelik duvardan atlayarak diğer tarafa geçti.

Son 1 senede toplam 70 tavuğunun başıboş köpeklerden tarafından parçalandığını belirten Fatih Ö., "Buraya tavukları korumak için duvar yaptık ama onun üstünden de atlıyorlar. Burada 7-8'li çete gibi dolaşıyorlar. Çocuklarımızın başına bir şey gelecek diye korkuyoruz. Belediyelere, valiliğe bildirmemize rağmen bir çalışma yapılmıyor. Aynı köpekler sürekli bahçelerin de içine girerek saldıracak bir şey arıyor" ifadelerini kullandı.

medyabar