Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, bir dizi ziyaret için Ankara'ya gitti. Alemdar, ilk olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ile görüştü. Ankara temaslarını bakanlıklarda sürdüren Alemdar, Sakarya için hazırladıkları projeleri Bakan Ersoy ve Bakan Uraloğlu ile paylaştı.

Başkan Alemdar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, TBMM KEFEK Başkanı Çiğdem Erdoğan, AK Parti Milletvekilleri Lütfi Bayraktar, Ali İnci, Ertuğrul Kocacık ve Murat Kaya, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ile birlikte Sakarya’nın geleceği için planlanan projeleri masaya yatırdı ve önemli temaslarda bulundu.

Türk Mutfağı Haftası Sakarya'da kutlandı Türk Mutfağı Haftası Sakarya'da kutlandı

Alemdar ve Sakarya heyeti, ilk olarak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u ziyaret etti. Bu ziyaret kapsamında Sakarya’nın kültür sanat yatırımlarına ilişkin istişare ve değerlendirmeler yapıldı. Alemdar, projelere dair Bakan Ersoy’a bilgiler sundu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nu ziyaret eden Sakarya heyeti, ulaşım yatırımlarına ilişkin görüştü.

Başkan Yusuf Alemdar, ziyaretlerin ardından yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı: “Ankara ziyaretimizde şehrimiz için hazırladığımız projeleri paylaştık. Çalışmalarımıza ilişkin istişarelerde bulunduk. Sakarya heyeti olarak projelerimizin takibini Ankara'da yapıyoruz. Bakanlarımıza destekleri ve ilgisi için teşekkür ediyorum. Şehrimiz her şeyin en güzelini en iyisini hak ediyor. Biz de bu şehre en iyi hizmeti taşımak, beklentilere cevap vermek için durmadan çalışacağız" diye konuştu.

Başkan Alemdar, Ankara'da Iki Bakana Projeleri Anlattı “En Iyisi Için Çalışacağız” 3Başkan Alemdar, Ankara'da Iki Bakana Projeleri Anlattı “En Iyisi Için Çalışacağız” 4Başkan Alemdar, Ankara'da Iki Bakana Projeleri Anlattı “En Iyisi Için Çalışacağız”Başkan Alemdar, Ankara'da Iki Bakana Projeleri Anlattı “En Iyisi Için Çalışacağız” 2