Kızılay Adapazarı Şube Başkanı Uçkaç, kurban bayramını Erbil'de geçirdi Kızılay Adapazarı Şube Başkanı Uçkaç, kurban bayramını Erbil'de geçirdi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Başkan Yusuf Alemdar başkanlığında Büyükşehir Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, her ay mecliste gündeme gelen imar düzenlemeleri ile ilgili ilçe belediye başkanlarına uyarıda bulundu.

“Bütün belediye başkan arkadaşlarımızın özellikle dikkat etmesini istiyorum.” diyen Başkan Alemdar, “Her ay imar tadilatı, imar teklifleri, imar düzenlemesi… Bizim işimizin bu olmadığını düşünüyorum. Bütün arkadaşlarımız bu konuda dikkat etmelerini rica ediyorum. Çünkü yanlış algılara, hesaplara ve dedikodulara sebebiyet veriyoruz. Bu imarlar yapılmış ve bu imarlar zamanında yapılırken, mecliste kabul edilmiş. Her ay mecliste bir imar maddesinin görüşmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Bununla ilgili belediye başkanlarımız da uygun bir zamanda toplantı yapıp, şehrin imar bütünlüğünü, ilçeler arasındaki uyumu sağlamak için bir çalışma gerekirse yapalım. Ama bu şekilde bundan sonraki süreçte imar tadilatlarını mümkün mertebe azaltalım. Ama elzemdir, olması gerekir diye bir talep gelirse de bunları gündem dışı değil, yani bundan sonra gündem öncesinde belirleyip gündemi bütün arkadaşlarımıza gönderelim.” diye konuştu.