Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, görevde olduğu 2 aylık süreci değerlendirmek ve istişare etmek için tüm mecralardan medya mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi, kentsel dönüşüm, ulaşım, ve su indirimi başta olmak üzere önemli açıklamalarda bulundu.

Son zamanlarda en büyük sorunlar arasında yer alan başıboş sokak köpeklerine ilişkin de konuşan Başkan Alemdar, sokak hayvanları sorununu canların yaşam hakkını yok etmeden çözeceklerini belirtti.

Sokaktaki canların yaşam hakkını elinden almadan çözüm üreteceklerini belirten Alemdar, “Sokaklarımız çocuklarımıza aittir ve onlar sokaklarımızda güvenle dolaşacaklar” diye konuştu.

“Sokak hayvanları sorunu çözülecek”

Ferizli'de Bayramlaşma Coşkusu Ferizli'de Bayramlaşma Coşkusu

Başkan Alemdar “Sokaklar çocuklarındır. Sokaklarda çocukların güvenli şekilde gezmesi için bir çalışma mutlaka yapılması gerekir. İlçe bazlı bakımlarla, lokal müdahalelerle bir çalışma yapacağız. Sokaktaki canlarımızı barınaklarda toplayarak bakımlarını yapacak, ihtiyaçlarını karşılayacağız. Sokaklarımızı çocuklarımıza bırakacağız” diye konuştu.