Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, vatandaş meclisi toplantılarının ilkini 27 Mayıs Pazartesi günü yapacaklarını açıkladı. Her fırsatta katılımcı, kapsayıcı ve şeffaf yönetim vurgusu yapan Başkan Alemdar, Sakarya’nın tamamına en iyi hizmeti sunmak için vatandaşlarla etkin bir iletişim sürdüreceklerini kaydetti.

Alemdar’ın bir süre önce “Vatandaş meclisleri kuracağız” sözüyle müjdesini verdiği uygulama ile, vatandaşlar talep ve önerilerini paylaşacak, sorunlarına çözümler arayacak. Büyükşehir meclis toplantı salonunda 14.00 ile 17.00 arasında gerçekleştirilecek ‘Vatandaş Meclisi’nde Başkan Alemdar’ın yanı sıra Büyükşehir bürokratları da hazır bulunacak.

Başkan Alemdar, “Bu çatı vatandaşlarımızın gür sesi olacak” vurgusu yaparak ‘Vatandaş Meclisi’ toplantılarını gerçekleştireceklerini belirtti. Alemdar, “Biz yapılacak her işte istişare etmenin hayrına inanan bir medeniyetin temsilcileriyiz. Bu sebeple bugüne kadar yaptığımız her işi ortak akılla yürüttük. Katılımcı, şeffaf ve kapsayıcı yönetim anlayışımızla vatandaşlarımızı da sürece dahil etmek, şehrimizle ilgili fikir ve önerilerini dinlemek istiyoruz. Bundan sonra vatandaşlar bu mecliste isteklerini gür bir sesle ifade edebilecek” dedi.

Denize girmek yasaklanınca sahilde güneşlendiler Denize girmek yasaklanınca sahilde güneşlendiler

Alemdar, vatandaşların hayatını kolaylaştıran, refahına katkı sağlayan adımları bir bir attıklarını ifade ederek, “Gayemiz ve tek meselemiz, bizi bu göreve layık gören vatandaşlarımıza hizmetkar olmaktır. Şehrimize değer katmak, her bir bölgemizi güzelleştirmek için yeni çalışmaların hazırlıklarını sürdürüyoruz. Şehrimize dair herkesin katkısının çok önemli olduğunu biliyoruz. Şehrimizle ilgili yapıcı her eleştiri ve önerinin değerli olduğuna inanıyoruz. İnşallah vatandaş meclisi buluşmalarımızla da hemşehrilerimizin talep ve önerilerini dinleyecek, ihtiyaçlara çözümler üreteceğiz” diye konuştu.

“Vatandaş Meclisi Hemşehrilerimizin Gür Sesi Olacak” 5“Vatandaş Meclisi Hemşehrilerimizin Gür Sesi Olacak” 4“Vatandaş Meclisi Hemşehrilerimizin Gür Sesi Olacak” 3“Vatandaş Meclisi Hemşehrilerimizin Gür Sesi Olacak”“Vatandaş Meclisi Hemşehrilerimizin Gür Sesi Olacak” 2