SASKİ'nin günlerdir kaçak su denetimi yaptığı Sapanca'daki bungalovcular bir araya gelerek Büyükşehir Belediyesi'ne geldi. Yusuf Alemdar'ın ilk kez gerçekleştirdiği Halk Meclisi'nin ardından meclis toplantı salonuna alınan bungalovcular SASKİ'nin denetimlerinin durdurulmasını istedi.

E imzadan sonra e mühür geliyor E imzadan sonra e mühür geliyor

Sapanca Villa ve Bungalov İşletmecileri Derneği (SAVİBU) Başkanı Ali Safa Alaçam ve beraberindeki yaklaşık 50 kişi Başkan Yusuf Alemdar'a yaklaşık 5 yıldır Sapanca Belediyesi'nin işletme ruhsatı verdiği bungalov ve benzeri işletmelerin ilçe istihdamına ve ekonomisine fayda sağladığını, ilçede kavga gibi olayların bittiğini söyledi.

Dernek başkanı Ali Safa Alaçam, ruhsatsız ve aboneliği olmayanlarla birlikte park ve bahçe ile tarımsal sulamadan su aboneliği alanların da sularının kesilmeye başladığını söyleyerek bunun doğru olmadığını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ise bunların da uygunsuz abonelik olduğunu ifade etti.

Bungalovcuların Sapanca Belediye'nin kestiği çalışma ruhsatsınI hatırlatması üzerine Başkan Alemdar, söz konusu tesislerin iskanlarının olmadığı için herhangi bir ruhsat kesilemeyeceğini, şu anda kullanılan ruhsatların hukuksuz olduğunu söyledi. Alemdar, ruhsatı olmayan tüm yerleri yıkacaklarını da ifade etti.