Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, İsrail'in Filistin'de yaptığı soykırıma karşı tek yürek olmak için tüm vatandaşları Büyük Filistin Yürüyüşüne davet etti.

1 Haziran Cumartesi günü saat 17.00’da Sakarya Millet Bahçesi'nden başlayıp AKM önünde son bulacak olan yürüyüş için sosyal medyadan çağrı yapan Başkan Alemdar, "Gelin zalime karşı, zulme son vermek için tek yürek olalım" vurgusu yaptı.

Başkan Alemdar, şu ifadeleri kullandı:

“7 Ekim’den bu yana terör devleti İsrail tarafından Filistin’de devam eden zulüm soykırımın da ötesine geçmiştir. Masum çocuklar, kadınlar, siviller katlediliyor. Bu katliama dur demek için sesimizi yükseltmek, tepkimizi ortaya koymak durumundayız. Filistinli kardeşlerimizin ve tüm mazlumların yanlarında olacağız.”

"Buradan son kez çağrı yapmak istiyorum. Sakarya'da düzenlenecek olan Büyük Filistin Yürüyüşüne hep birlikte katılalım. Sakarya olarak zulme karşı tek yürek olalım. Millet Bahçesi'nden AKM'ye kadar yürüyüp mazlumların sesi olalım ve katliama birlikte 'dur' diyelim." ifadelerini kullandı.

Merhum başkan Fevzi Kılıç için anma programı yapılacak Merhum başkan Fevzi Kılıç için anma programı yapılacak

Başkan Alemdar, tüm STK'lar, yöneticiler ve vatandaşlarla birlikte yarın İsrail'in zulmüne tepki için yürüyecek.