Aşkı Ala Düğün Salonu’nda düzenlenen iftar programına AK Parti Sakarya Milletvekili Murat Kaya, MHP Kaçep İl Başkanı Elif Uzun Saral, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Adem Öz, MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Tülay Ekşi, MHP Kaçep İlçe Başkanı Zübeyde Gürbüz, Cumhur İttifakı Belediye Meclis üyesi adayları ile Ortopedik Engelliler Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Sakarya Şube Başkanı Murat Polat, engelli bireyler ve aileleri katıldı.

Milletvekili Kaya ile birlikte iftara katılan engelli bireyler ve ailelerine yakın ilgi gösteren Başkan Babaoğlu, burada yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Bir hastamızın yanında olmak, engelli bir kardeşimizin bir ihtiyacına cevap verebilmek, en büyük hizmettir. Bu anlayışla bugüne dek; hastalarımıza, engelli vatandaşlarımıza, nakil işlemleri başta olmak üzere, ihtiyaçları doğrultusunda ne gerekiyorsa yapma gayreti içerisinde olduk, olmaya da devam edeceğiz. Hasta ve engelli nakil aracımızı yeniledik. Son 5 yılda; 591 vatandaşımıza hasta yatağı, 257 vatandaşımıza tekerlekli sandalye, 33 vatandaşımıza akülü araç, 158 vatandaşımıza walker değnek ve oksijen tüpü yürüteç aracı sağlarken, 658 akülü aracın bakım ve onarımı gerçekleştirdik.

“TÜM KOORDİNASYON BU MERKEZDEN YAPILACAK”

Yeni dönemde sizlere bir müjdemiz var. Engelsiz Yaşam ve Sosyal Gelişim Merkezi kuruyoruz. İçerisinde; resim tiyatro, müzik, dans ve spor kursları yer alacak. Burada ayrı bir müdürlük oluşturarak, engelli kardeşlerimizin, vatandaşlarımızın tüm koordinasyonlarını bu merkezden sağlayacağız. Engelli bireylerimizin yakınlarına özel eğitimler ve destekler sağlanacak. Hendek’te engelleri hep birlikte kaldıracağız. Bu akşam burada sizlerle bir arada olmaktan, iftar sofrasını paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade ediyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

AK PARTİLİ KAYA: TURGUT BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ

AK Parti Sakarya Milletvekili Murat Kaya’da tüm davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “Türkiye’de hizmetin adresi olan Cumhur İttifakı, maşallah Hendek’te kıymetli bir belediye başkanına sahip. AK Parti iktidarımız ve Cumhur İttifakı, Hendek’te Turgut başkanımızın yanında. Görüyorum ki, sizlerde onu çok seviyorsunuz. Turgut başkanımızda, bizlerde sizleri çok seviyoruz. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Ortopedik Engelliler Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Sakarya Şube Başkanı Murat Polat ise Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, iftar programı için teşekkür etti.

Lütfi Bayraktar ve ilçe anketleri Lütfi Bayraktar ve ilçe anketleri

Başkan Babaoğlu Engelsi̇z Yaşam Ve Sosyal Geli̇şi̇m Merkezi̇ İle Engeller Kalkacak 56Başkan Babaoğlu Engelsi̇z Yaşam Ve Sosyal Geli̇şi̇m Merkezi̇ İle Engeller Kalkacak 9Başkan Babaoğlu Engelsi̇z Yaşam Ve Sosyal Geli̇şi̇m Merkezi̇ İle Engeller Kalkacak 8Başkan Babaoğlu Engelsi̇z Yaşam Ve Sosyal Geli̇şi̇m Merkezi̇ İle Engeller Kalkacak 7Başkan Babaoğlu Engelsi̇z Yaşam Ve Sosyal Geli̇şi̇m Merkezi̇ İle Engeller Kalkacak 5Başkan Babaoğlu Engelsi̇z Yaşam Ve Sosyal Geli̇şi̇m Merkezi̇ İle Engeller Kalkacak 4Başkan Babaoğlu Engelsi̇z Yaşam Ve Sosyal Geli̇şi̇m Merkezi̇ İle Engeller Kalkacak 3Başkan Babaoğlu Engelsi̇z Yaşam Ve Sosyal Geli̇şi̇m Merkezi̇ İle Engeller Kalkacak 2Başkan Babaoğlu Engelsi̇z Yaşam Ve Sosyal Geli̇şi̇m Merkezi̇ İle Engeller Kalkacak