Başkan Boz, Optisyenciler ve Gözlükçüler Günü nedeniyle ilgil yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

”Ülkemizde 1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler Günü, ilk olarak 2009 ve devamındaki yıllarda düzenli olarak kutlanmaktadır. Başkanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün 24.06.2008 tarih ve 1226-3296 sayılı yazısı ile 1 HAZİRAN günü resmi olarak optik sektörü mensuplarına özel bir gün olarak ilan edilmiştir. Bizler Optisyen ve gözlükçüler olarak toplumun göz sağlığını yükseltmek adına hizmet veren sağlık sektörü mensuplarıyız. Ülkemizdeki bütün optisyenlik müesseseleri Sağlık Bakanlığı’nca ruhsatlandırılmış olup, meslektaşlarımız sağlık meslek mensupları sınıfındadırlar.

Gözlükçüler; 2017 yılında TÜRK OPTİSYEN GÖZLÜKÇÜLER BİRLİĞİ kanunun meclisten geçmesinin ardından ülkemizde kamu kurumu niteliğinde birlik ve odalara bağlı müesseseler olarak hizmet vermeye devam etmektedirler.

Gözlük İnsanlar İçin Vazgeçilmez Tıbbi Bir Cihazdır. Gözlük milyonlarca insanın ve onların içinde bulunduğu ailenin, toplumun hayat konforunu arttıran bir üründür. Yaşadığımız çağda bireylerin kaliteli görüntüye olan ihtiyacı arttıkça ürünlerimizde kullanılan teknoloji gün geçtikçe artmaktadır. Bizler optisyenler-gözlükçüler olarak bu gelişimi yakından takip eden ve biza başvuran bireylerin ihtiyacına yönelik bilgi birikimimizi el emeğimizle birleştiren meslek mensuplarıyız. İnsanların daha kaliteli ve konforlu bir yaşam sürmelerini sağlayan meslek mensuplarını bu özel günlerini canı gönülden kutluyorum. Küresel sermayeye karşı birlik ve beraberliğimizin çok daha önemli olduğu bu günleri unutmamak ve unutturmamak adına nice 1 Haziranları daha coşkulu ve bir arada büyük kalabalıklarla kutlamak umuduyla."