İMO Sakarya'da sismik izolatör semineri İMO Sakarya'da sismik izolatör semineri

Her zaman engelli bireylerin yanında olduklarını, engellilerin önündeki tüm engelleri kaldırma gayreti içinde olduklarını belirten Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Aslı Çam, engelli vatandaşların toplumsal hayatta daha aktif bir şekilde yer alabilmeleri için engellilerin sosyal hayata katılımlarına büyük önem verdiklerine dikkat çekti. Çam, yapılan hizmetleri engellilerin ihtiyacına göre şekillendirdiklerini ifade etti. 

Çam, "Dernek olarak bizler, bir gün değil her gün engelli kardeşlerimizin yanındayız, Herkesin hayatın içerisinde farklı farklı sıkıntıları durumları olabilir. Yaşam içerisinde bazı zorluklarımız olabilir. Sizlerin de  engeli olarak bir zorluğunuz var ama; ‘Rabbim, bu dünyada yaşamış olduğumuz sıkıntılara, öteki dünyada mükafatıyla karşılık versin’ diye dua ederiz. 
Hiç kimsenin bugünkü engelini kendi tercihi olarak seçmediğini ve engellilik durumunu Allah’ın vermiş olduğu bir nimet olarak gördüklerini söyledi. Çam, “Engelim olsa ne yapardık, çocuğum engelli olsa ne yapardım, eşim engelli olsaydı neler yapmamız lazımdı şeklinde empati yaptığımızda sizleri çok daha iyi anlayabiliyoruz. Herkes bu empatiyi yaparsa hiçbir problemimiz kalmaz. Sizler de bu sayede hiçbir sorun yaşamazsınız" dedi.

Engelli bireylerin topluma kazandırılması ve toplumla birlikte olması için sorunlarına dikkat çekmek amacıyla tüm vatandaşları destek olmaya davet eden Başkan Çam, "Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermeliyiz.
 Engelli olmanın bir engel olmadığı ve bizler dernek olarak biz üzerimize düşen bütün görevleri yerine getirmek için büyük bir çaba içerisindeyiz" dedi.

A2792629 C9Ed 4C1B 971F 4C3Cb15F78346074Bf3D 3523 4Aed 8D83 11C42Ba4047D98Fe0956 51Ee 4Ac9 Adb0 E21Ed084F4B9