CHP Adapazarı İlçe Başkanı Füsun Çetin, "Belediye bütçesini halkın UCUZ SU UCUZ EKMEK ve UCUZ ULAŞIMI için kullanmaya davet ediyor, Sakarya’da halk ekmek fabrikasının Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren bir belediye iştiraki olarak açılması talebini ısrarla ve yeniden dile getiriyoruz." açıklamasında bulundu.

Başkan Çetin açıklamasında şunları kaydetti:

Zafer Partisi’nin Sakarya İl Başkanlığına o isim atandı Zafer Partisi’nin Sakarya İl Başkanlığına o isim atandı

"Sakarya da 120 gün sonra ekmeğe yeniden zam geldi ve Kasım itibariyle 200 gr. ekmek 5 liradan satılıyor. Eylül ayında elektrik ve doğalgaza yapılan yüzde 20’lik zamla bu kışın nasıl geçeceğini düşünen dar gelirli yoksul halk açısından bu gelişme bir kuru ekmeğe bile ulaşamamak anlamına gelmektedir… Ekmeğe yapılan zam kabul edilemez. Ne fırıncılar ne de halk mağdur edilmemeli, Ekmeğe gelen zam miktarı inatla Halk ekmek fabrikası kurulması taleplerini görmezden gelen Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından sübvanse edilmelidir.
 
Sakarya Büyükşehir Belediyesine yeniden bir kez daha soruyoruz! Belediyenin önümüzdeki dönem planları içinde HALK EKMEK FABRİKASI AÇILMASI, AFA KÜLTÜR MERKEZİNİN YAPIMI, KENTİMİZDE YAŞAYAN BİR ANLAMDA AİLELERİNİN EMANETİ OLAN ÜNİVERSİTELİ GENÇLERİN BARINMA VE BESLENME İTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK YATIRIMLAR, YASA GEREĞİ ZORUNLU OLAN KADIN SIĞINMA EVLERİ, KREŞ gibi merkezine halkı alan planlarınız var mı? Varsa yapılan planlar nedir, nereye ne yapılması planlanıyor? Allah’ın suyundan paramı alınır anlayışıyla yönetime gelip %50 su zammı yapanlar kapattıkları Halk Ekmek Fabrikasını yeniden açmayı düşünüyorlar mı? Sakarya Büyükşehir Belediyesi acilen sadece adında Halk olan değil Belediye tarafından işletilen amacı halkın ucuz ekmek ihtiyacını karşılamak olan bir halk ekmek fabrikası açılmasını gündeme alınmalı ve hayata geçirmelidir. Fabrika ile hem istihdam sağlanacak koşullar oluşturulmalı hem de ekmeğin her vatandaşın alabileceği bir fiyatta olması sağlanmalıdır. Sakarya Halk Ekmek Fabrikası Halkçı başkan Ünal Ozan tarafından kurulmuş ancak yerli ve milli olduğunu iddia eden anlayış tarafından kapatılmıştır. Yani halk ekmek fabrikası açılması hayal değildir. Halk ekmek fabrikasını kapatan anlayış mensubu oldukları hükümetin mevcut bütçeyi halkın ihtiyaçları için değil sermayedarlar için kullanma anlayışının yerel yönetime yansımasıdır. Sakarya Büyükşehir Belediyesi belediyenin kaynaklarını Mevcut durumda ortaya konan bu halktan kopuk içi boş halkın temel sorunlarını çözmekten uzak popülist kentimize ve hemşerilerimize hiçbir katkı sağlamayan rant yaratma projelerinin finansman aracı olarak kullanılan belediye bütçesini halkın UCUZ SU UCUZ EKMEK ve UCUZ ULAŞIMI için kullanmaya davet ediyor, Sakarya’da halk ekmek fabrikasının Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren bir belediye iştiraki olarak açılması talebini ısrarla ve yeniden dile getiriyoruz.
 
Kasım-Aralık ayları işçilerin ücretlerinin vergi dilimine en çok ezdirildiği aylar Kış mevsimine girdiğimiz şu aylarda her gün yeniden tüketimden, enerjiye gelen zamlar her bir işçinin, emekçi vatandaşın, emeklinin, işsizin insanca bir yaşam sürdürmesini imkânsız hale getirmiştir. Geçinebilmek için fazla mesai yapan işçilerin maaşı vergiye kesilmekte, çocuğunun beslenme çantasına bir meyve koyamamakta, simit-çay dahi alamamaktadır… Partimiz tüm işsiz ve dar gelirli bordro mahkumu vatandaşlarımızın yoksulluk sınırının üzerinde, insanca yaşayacak bir ücret alabilmeleri, çalışma saatlerinin düşürülmesi, zamların geri alınması ve yeni zam yapılmaması, yoksulluk sınırının altında geliri olan tüm emekçilerin elektrik, doğalgaz ve su faturalarının devlet tarafından katkı sağlanması için hep birlikte, omuz omuza mücadele etmeye çağırıyor.            İnsanca bir yaşam ve bu ülkenin kaynaklarının eşit adil paylaşımı tüm vatandaşlarımızın hakkı ve bu hakkı ilk seçimlerde halkımızla birlikte partimizin iktidarında kazanacağız."