Düzce Gölyaka depremiyle birlikte anında sokağa çıkan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce şehri gezdi. Ekipleri denetleyen Yüce, "Çok şükür can kaybımız yok ve sahadayız. Valimizle birlikte koordineli şekilde çalışıyoruz” dedi.

Halk54 Özel Haber

Depremle birlikte Sakarya Büyükşehir belediyesi’ne bağlı ekiplerin anında harekete geçtiğini belirten Başkan Ekrem Yüce görevli ekiplerin Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı’nda buluştuğunu belirtti. Sahadan gelen bilgilerin anında değerlendirmeye alındığını ve anlık bilgi akışıyla birlikte Sakarya’da can kaybı olmadığını belirten Yüce, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ile koordineli şekilde çalıştıklarını belirtti. 

İlgili bakanlıklarla görüşüldüğünü ve şehir genelinde gerekli önlemlerin de alındığına dikkat çeken Başkan Yüce, korku ve panikle kendilerini sokağa atan vatandaşlarla sohbet ederek durum hakkında bilgi verdiklerini dile getirdi. Aziz Duran Parkı’ndaki Uçak Kafe’nin önünde afet gönüllüleriyle bir araya geldiğini de  anımsatan Başkan  Yüce ardından şehrin bir çok noktasında sokaklarda bulunan vatandaşlarla buluştu.

Halk54 Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Cumalı’nın sorularını da  yanıtlayan Başkan Yüce, her zaman hazırlıklı olduklarını anımsattı. Depremle birlikte ekiplerin çok hızlı bir Vali Çetin Oktay Kaldırım ile birlikte koordineli şekilde çalışıyoruz. Sürekli valimizle görüşüyoruz. Çok şükür can kaybımız yok ve sahadayız. Geçtiğimiz günlerde ülke genelinde olduğu gibi Sakarya’da da deprem tatbikatı son derece başarılı geçmişti. Bütün bu yapılan çalışmaların önemi bir kez daha gördük” dedi.

Sağlık Bakanlığı Sakarya'da 278 işçi alacak! İşte açılan kadrolar ve meslekler... Sağlık Bakanlığı Sakarya'da 278 işçi alacak! İşte açılan kadrolar ve meslekler...


17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde Erenler Belediye Başkanı olduğunu ve evininde yıkıldığını belirten Yüce, “İşte o zaman ‘oy kaybetsek bile 2 katlı binalardan asla vazgeçmeyeceğiz’ diye bir karar aldık. Yıllar sonra Sakarya’da 3 kat olarak bina yüksekliği belirlendi. Şu anda yatay mimari uyguluyoruz. Gayet iyi oluyor. Depreme karşı önlem almaya devam edeceğiz” dedi. 


Hendek İlçesi’nde birkaç kişinin yüksek binadan atladığını, bazı vatandaşların deprem anında evden çıktığı sırada evlerinin kapılarının kapandığını ve itfaiye ekiplerinin de bu kişilere yardımcı olduğunu belirten Yüce, incelemelere devam ettiklerini belirtti.