DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan yaptığı açıklamada, “Milletvekilimiz ve Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımız Sayın Mustafa Yeneroğlu’na yapılan çirkin saldırılara Türkiye’nin 81 ilinde güçlü bir şekilde itiraz ediyoruz. Hukuksuzluklara, kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz. Mücadelemizi, ülkemizde tam demokrasiyi inşa edene dek sürdüreceğiz.  ”dedi.

DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan yaptığı açıklamada “Bugün, DEVA Partisi’nin tüm Türkiye’deki teşkilatları değerli basın yayın kurumları yoluyla, kamuoyu ile Milletvekilimiz ve Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımız Sayın Mustafa Yeneroğlu’na yapılan çirkin saldırılara Türkiye’nin 81 ilinde güçlü bir şekilde itiraz ettiğimizi paylaşıyoruz.

Kılıçaslan: Yaşam hakkı her şeyden önemli Kılıçaslan: Yaşam hakkı her şeyden önemli

Bugün Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan genel merkezimizde konuya ilişkin değerlendirmelerini kamuoyuyla paylaştılar. Sayın Genel Başkanımızın ifade ettikleri üzere;

Emniyet Genel Müdürlüğü; dün yaptığı açıklama ile haksızlığı, kabadayılığı, hukuksuzluğu koruyan bir metin yayınlamıştır. Kimin kimden cesaret aldığı ortadadır. İnsanlara parmak sallayanların arkasında kimlerin olduğu ayan beyan ortadadır. Şunu özenle belirtmek gerekir ki; muhatabımız zor şartlarda canını dişine takarak güvenliğimizi sağlayan emniyet personeli değil, polis teşkilatımızı siyasete alet edenlerdir.

Hukuka ve kanuna uygun davranan, zor şartlarda çalışan tüm emniyet teşkilatı mensuplarına bu vesileyle teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Değerli basın mensupları, Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımıza, Milletvekilimize, Yol Arkadaşımıza yapılan saldırılar karşısında asla susmayacağız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin, hukuk tanımazların devlet katında görev yapacağı bir yer olmadığını biliyoruz. Genel Başkanımızın vurguladığı gibi;

Önümüzdeki ilk seçimde hukuk namına, adalet namına ve demokrasi namına büyük bir zafer elde edeceğiz. Bizler, DEVA Partisi Sakarya İl Teşkilatı olarak kararlıyız.

Hukuksuzluklara, kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz. Mücadelemizi, ülkemizde tam demokrasiyi inşa edene dek sürdüreceğiz. Hepinizi saygıyla selamlıyoruz.” İfadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Önceki gün DEVA Partisi İstanbul Milletvekili ve Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı  Mustafa Yeneroğlu Ankara Kızılay’da Somali uyruklu T.C. Vatandaşı bir Somalilinin SAAB isimli restoranının açılışına katılmıştır.

Açılışa müdahale eden ve restaurandın tabelasının “görülen lüzum üzerine” indirilmesini isteyen polis ekiplerine “neden böyle bir uygulama yapıldığı” sorusunu yönelten ve uygulamanın hukuksuz olduğunu belirten Sn. Yeneroğlu’na demokrasilerde alışık olmadığımız bir dille karşılık verilmiş ve bir polis şefi tarafından hakaret edilmiştir.

Olay üzerine, Emniyet Genel Müdürlüğünce bir açıklama yayınlanarak, ilgili personel hakkında soruşturma açıldığı, milletvekili hakkında da “teşkilatımıza yönelik düşmanlığı herkesçe bilinen milletvekili, denetim esnasında polisimize hem fiziksel hem sözlü hakaretlerde bulunmuştur” denilerek, hakkında suç duyurusunda bulunulduğu açıklanmıştır.