Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, belediyelerin ticaret yapmaları konusunda bazı açıklamalarda bulundu.

Başkan Ergül, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Belediyelerin asli görevi vatandaşın bulunduğu bölgeye altyapı ve üst yapı hizmetini getirmektir. Bunun dışında ticaret işi yapmak sosyal belediyecilikte yoktur. Önceki gün Nijerya’dan gelen heyete sayın belediye başkanımız iki ülke arasında ticaret için talepleri karşılamaya belediye olarak hazır olduklarını beyanda bulundular. Biz Demokrat Parti olarak bu anlayışı kabul etmemiz mümkün değildir. Eğer ticaret yapılacaksa bu şehrin SATSO’su ve SESOB’u var. Bunlar yapmalılar. Belediye değil. 

Sayın başkanım şayet sizde bu ticaret ilişkilerde destek vermek istiyorsanız o zaman sizde bu şehre yakışır modern bir fuar alanı kavuşturun. İktidardan bu yana kadar şehrimize bir tane bile modern fuar alanlarımız yok. Hep göçebe gibi bir yerden bir yere fuar adı altında etkinlikler yapılıyor. 1 Milyona aşkın nüfusa sahip olan şehrimizde bu durum yakışıyor mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan yalanlamadı! İşte erken seçim için dillendirilen tarih... Cumhurbaşkanı Erdoğan yalanlamadı! İşte erken seçim için dillendirilen tarih...

Sanayideki iş adamlarımız ve esnaflarımız yaptıkları yeni ürünlerini Türkiye’ye ve dünya pazarına sunmak için bir modern fuar alanlara ihtiyaç duyuyorlar. İşte bu konuda yerel yönetimlerin büyük bir desteğe ihtiyaç var. Bırakın ticaret yapmaya bu şehre bir fuar alana kavuşturun, çiftçiye destek verin. Eğer bunlar gerçekleşirse Sakarya işte o zaman daha da gelişir."