Hüseyin Cumalı’nın haberi

İznik'te orman yangını İznik'te orman yangını

Yapımı hızla devam eden Bin Yataklı Şehir Hastanesi her geçen gün yükseliyor. Depreme dayanıklı ve son teknoloji kullanılarak yapılan hastane bölgenin sağlık yoğunluğuna karşılık verecek kapasitede planlandı. Kuzey Marmara Otoyolu’ndan geçenlerin dikkatini çeken Sakarya Bin Yataklı Şehir Hastanesi’ndeki çalışmalar sürerken, geçtiğimiz günlerde bir firma ve bazı kişiler hak edişlerini alamadıkları iddiasıyla eylem yaptı. Haber sitelerinde yer verilen eylemle ilgili sorularımızı yanıtlayan Ekobat Yapı Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Gençali, “Ödemeler yapılmasına rağmen bu eylem yapıldı” dedi.

ATR Yapı bünyesinde Ekobat Yapı Sanayi Ticaret A.Ş.’nin yüklenici firma çalıştığını anımsatan Başkan Gençali, “Sahada 58 metrelik Betonstar marka beton pompamız ile çalışmaktayız. Geçtiğimiz günlerde medyada çıkan ATR yapı ile ilgili ödeme problemi olduğu, hak edişlerin zamanında yatırılmadığı ve buna istinaden ödeme almadığını iddia eden firma ve şahısların Alandüzü’ndeki Hastanesi şantiyesinde eylem yaptı. Ne yazık ki bu eylem medyada yer aldı” diye konuştu.

Yapılan haberlerin kesinlikle gerçeği yansıtmadığını belirten Başkan Gençali, “Firma olarak uzun yıllardır yapı sektöründe ATR Yapı Proje Sanayi Ticaret A.Ş. ile çalışıyoruz. ATR yapı yıllardır ödemeleri zamanında yapmıştır. Dolayısıyla bazı kişiler hak edişlerini alamadıklarını ileri sürüp medyada yer almıştır. Ne yazık ki bu kişilerin eylem yaptığı haberleri medyada yayınlanmıştır. Eylemcilerin çıkan haberleri gerçeği yansıtmıyordur. Bütün kanuni haklarımız saklı olmak üzere kamuoyunun bilgisine sunarız” dedi.