Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, şehir merkezinin en eski caddesi Karaağaç Bulvarı’nda başlatılan çalışmaları yerinde inceledi, bölge esnafını ziyaret etti.

Başkan Yüce, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Çevre düzenlemelerine devam ettiğimiz Karaağaç Bulvarı’nda incelemelerde bulunduk ve bölge esnafımızı ziyaret ettik. Esnafımızla çalışmalarına dair hasbihâl edip talep ve sorunlarına dair istişarelerde bulunduk. Esnafımıza bereketli kazanç ve çalışmalarında kolaylık diliyorum." dedi.

İlk olarak Çark Caddesi’nin trafiğe açık bölümünde başlatılan rekreasyon projesi, bu kez ise şehrin merkezindeki en eski cadde olan ve binlerce vatandaşın hatıralarını taşıyan Karaağaç Bulvarı’nda devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda ilk kazmanın vurulduğu Ağa Cami’den İhsaniye Camisi’ne kadar olan Karaağaç’taki orta refüj bölümü sil-baştan yenilenerek modern bir görüntüye kavuşturuluyor. Bu bölge hayata geçirilecek yürüyüş yolları, kilitli ve desenli kaldırımlar, kilim desenli parkeler, bisiklet yolu, yeni oturma-bank grupları ve peyzaj, yeşil alan dokunuşlarıyla yepyeni bir görünüm kazanacak.

Ekonomik ömrünü tamamlayan yapıların söküldüğü bulvar, özellikle şehir merkezinde vakit geçiren vatandaşların yürüyüş yapabileceği, dinlenebileceği ve sohbet edip vakit geçirebileceği modern bir alana dönüştürülüyor.

Proje, bulvardaki altyapının sil baştan yenilenmesi için SASKİ’nin yaptığı altyapı işlemleriyle başladı. Sonrasında ise desenli kaldırım ve kilitli parke uygulamasına geçildi. Ekonomik ve kullanım ömrünü doldurmuş aydınlatma direklerinin yenilenmesi için de ilk adımlar atıldı. Karağaaç Bulvarı, bu uygulamayla birlikte ışıl ışıl parlayacak.

Fen İşleri Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Proje dahilinde geniş bir orta park alanına sahip olan Karaağaç Bulvarı’na yepyeni bir yürüyüş alanı kazandırmak için ilk kazmayı vurduk. Kaldırımları kırılıp bertaraf edilen orta refüjde kilim desenli parke yapımı devam ediyor. Öte yandan park içindeki oturma grupları ve banklar da baştan sona yenilenecek. Çalışma peyzaj ve yeşil alan düzenlemesiyle sonlandırılacak. Şehrin kalbi nefes alacak ve huzur dolu bir yaşam alanına kavuşacak” denildi.

Geyveli SGK çalışanı hayatını kaybetti Geyveli SGK çalışanı hayatını kaybetti

G F V Q9Mu Wo A A F Y Q RG F V Q9Mt X Y A Acb2 VG F V Q9Mr W Q A A M P H7