Tatangalar deprem bölgesine gidiyor Tatangalar deprem bölgesine gidiyor

Halk54 Haber Merkezi 

Adapazarı Orman Park’tan yapılan ‘Gazeteciler Soruyor’un canlı yayının konuğu Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce oldu. Gazeteciler Zafer Tokuş, Hakan Turhan, Safa Polat ve Hüseyin Cumalı’nın sorularını yanıtlayan Başkan Yüce, Büyükşehir Belediyesi’nin tarım politikaları değerlendirdi. Melen Botanik Vadisi’nin yanı sıra şehrin bir çok noktasındaki üretim alanlarında sürekli ürettiklerini belirten Yüce, alım garantili ürün ürettiklerini ve iç piyasaya bu ürünleri veremediklerini belirtti.

Dünyada her zaman tarım ve enerjinin yükselen trend olduğu ve olmaya da devam edeceğini dile getiren Yüce, “Sakarya Büyükşehir belediyesi süt, bal, yumurta gibi bir çok ürünü halkımızla buluşturuyor. Bu ürünleri satmamız nedeniyle mağdur olduğunu belirten esnafımız var ise gelsin ürünlerini biz alacağız. Biz esnafımızla rekabet halinde asla olmadık, olmayız da” dedi. 

Tarımla ilgili yapılan çalışmaları sıralayan Yüce, “Belediye çalışmalarının yanında bunları yapıyoruz. Asıl projelerimizi aksatmıyoruz. Boş bulduğumuz tarım topraklarını değerlendiriyoruz ve değerlendirme ye de devam edeceğiz” diye konuştu.