Nurettin Eryılmaz

Depremin vurduğu İskenderun'da deniz seviyesi yükselmeye başladı Depremin vurduğu İskenderun'da deniz seviyesi yükselmeye başladı

Bugünün tarihe geçtiğini belirten Başkan Ekrem Yüce, "Çok önemsediğimiz önemli bir günün tarihini yaşamaktayız. Tarihe kayıt geçmiştir. Savunma sanayimizin merkezi durumuna gelen ve savunma sanayinde bugün çok önemli bir yeni nesil fırtına obüslerinin kara kuvvetleri komutanlığına teslim törenini gerçekleştirdik. Bunun adresi Sakarya, bunun üretim yeri Sakarya! Bunu üretenler de Sakaryalılardır. Tekrardan tebrik ediyorum. Teslim töreninde ülkemizin göz bebeği, baş tacımız, reisimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bizzati kara kuvvetleri komutanımıza, savunma bakanımza teslim etmiştir. Tekrar hayırlı olsun inşallah" dedi. 

Başkan Yüce, "Sabırsızlıkla beklediğimiz birkaç ay sonra teslimi yapılacak olan yeni nesil Altay tankı banttan inmek üzere. İnşallah yetkililerin verdiği bilgiye göre Nisan ayı gibi Altay tankını bantlardan araziye süreceklerini ifade ettiler." dedi.