HALK54

“Tarımda Sakarya’nın marka değerini yükseltecek çalışmalara imza atıyoruz” “Tarımda Sakarya’nın marka değerini yükseltecek çalışmalara imza atıyoruz”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Aralık ayı olağan meclis toplantısında kentsel dönüşüm projesiyle ilgili açıklamada bulundu.

Başkan Ekrem Yüce, "3 yıldır süren uzun ve detaylı bir çalışma yaptık. İlçe belediyelerimiz de şuanda görevlerini tamamlamak üzere. 10 belediyemiz görevlerini tamamlayıp bize dosyalarını intikal ettirdi. 6 belediyemiz kaldı. Bugün grup toplantısında gündeme getirdik. İnşallah 6 belediyemizin çalışmalarını bu ay sonuna kadar olursa, Ocak ayında ilk işimiz kentsel dönüşümle ilgili çalışmalar olacak. Ben diğer 6 belediyemizin de bu ay sonuna kadar çalışmalarını tamamlayıp bize intikal ettirmelerini istirham ediyorum. Onlar olmadan başlayamıyoruz. Onlar da gelsin, ondan sonra kolları sıvayalım. Zaten deprem dairesini kurduk, bir an evvel bir noktadan başlayalım. Planlamamızı yapalım ve kazmayı bir noktaya vuralım inşallah. Olmazsa olmaz dediğimizin başında kentsel dönüşüm geliyor. Kentsel dönüşümü Sakarya için olmazsa olmaz düşünüyoruz. İnşallah en kısa zamanda bunu gerçekleştirmeyi mevlam nasip eylesin inşallah." diye konuştu.