Marmara Denizi'nde geçtiğimiz günlerde batan Batuhan A gemisiyle ilgili dikkat çeken iddialar ortaya atıldı. Gemide bulunan 5 mürettebattan bazılarının cansız bedenlerine ulaşılırken, Sakaryalı Ahmet Atav'a dair henüz bir iz bulunamadı.

Gemide evladı bulunan babası Şenol Atav, bir video yayınlayarak geminin batış sebebini açıkladı.

Yabancı uyruklu öğrenciler SATSO MSA'da Türk Mutfağı lezzetlerini deneyimledi Yabancı uyruklu öğrenciler SATSO MSA'da Türk Mutfağı lezzetlerini deneyimledi

Atav, "Bu videoyu duyarlı olan herkes paylaşsın. O geminin batış sebebi, hava şartları ya da geminin yaşı değildi, tamamen ihmaldi. Bandırma, Gemlik Liman başkanları sorumludur. Geminin denetimlerini doğru şekilde yapmadılar. Devletimizin verdiği görevi layıkıyla yerine getirmediler. Elimde yeteri kadar delil var, savcılığa sundum. Videoların da devamını çekeceğim. Lütfen paylaşın" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Balıkesir'in Marmara Adası'ndan 14 Şubat akşamı hareket ettikten sonra kötü hava ve deniz şartları nedeniyle 15 Şubat saat 06.20'de Bursa'nın Karacabey ilçesi açıklarında, İmralı Adası'nın güneybatısında batan gemide 6 kişilik mürettebattan bazıları hayatını kaybetti. Makine stajyeri Sakaryalı Ahmet Atav'ın (22) kız arkadaşına gönderdiği son video ise geminin su alarak battığı anı gözler önüne serdi. Atav'ın su alan gemi içinden çektiği videoda saçlarının ıslak olduğu, yüzünden damlayan sular olduğu ve kıyafetinde yağ lekeleri olduğu görüldü.