Hüseyin Cumalı’nın Özel Haberi
 
Sakarya son günlerde yapılan gafları konuşuyor. İlk gafı Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fikret Bayhan yaptı. 15-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Sakarya Bike Fest’in basın lansmanı geçen 15 Mayıs günü Ayçiçek Vadisi'nde yapıldı. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun destekleri ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan “2024 Sakarya Bike Fest” lasmanında kürsüye çıkan Genel Sekreter Fikret Bayhan, “Beyefendiler, hanımefendiler ve yol arkadaşım belediye çalışanları, Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde düzenlenen bisiklet festivaline sayın Büyükşehir belediye Başkanımız Yusuf Alemdar adına hoş geldiniz diyorum. Hayırlısıyla yarışları beraber izleyeceğiz” dedi.

Ulusal kanallarda yayınlanan bu görüntüden sonra bu kez dün başka bir gaf yaşandı. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) 22 Mayıs günü gerçekleşen oturumunda AK Parti Sakarya Milletvekili Ertuğrul Kocacık da Büyük Çerkes Sürgünü'nün yıl dönümü sebebiyle konuşma yaptı. Kocacık, “21 Mayıs Çerkes Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel gün sadece Çerkes kardeşlerimiz için değil, tüm milletimiz için büyük bir anlam taşımaktadır. Çerkes kültürünün zenginliği ve tarihi mirası hepimizin ortak değerlerini yansıtmaktadır” dedi.

Sinan Hamurcu, Kamu Birliği Konfederasyonu Sakarya İl Temsilciliği’ne atandı Sinan Hamurcu, Kamu Birliği Konfederasyonu Sakarya İl Temsilciliği’ne atandı

Kocacık, “Çerkesler tarih boyunca özgürlük ve onur mücadelesi veren,kültürel zenginliklerini koruyan ve gelecek nesillere aktaran bir halk olmuştur. Bu güçlü duruşları tüm insanlığa ilham veren bir hikaye olarak hafızalarımızda yer almaktadır. Bizler Türk Milleti olarak Çerkes halkının bu azmini ve kararlılığını her zaman takdirle karşılamışızdır.
Bu anlamlı günde Çerkes kardeşlerimin Çerkes Günü'nü kutluyor, kültürel miraslarının yaşatma konusundaki azim ve kararlılıklarını takdirle karşılıyorum. Gelecek nesillerinde bu zengin kültürü aynı özveriyle koruyup yaşatacağına olan inancım tamdır” diye konuştu.

160. yılında Çerkeslerin anavatanlarından sürgün edilişlerin yıldönümünde Ertuğrul Kocacık, 21 Mayıs Çerkes Günü'nü anmak yerine kutlaması ise tepkilere sebep oldu.