Ülke genelinde olduğu gibi Sakarya’da da mezarlıklarda ziyaretçi yoğunluğu yaşandı. Sakaryalı vatandaşlar her yıl olduğu gibi bu yılda mezarlık ziyaretlerini gerçekleştirdi. Kabir ziyaretleri yapan vatandaşlar, hayatını kaybeden yakınları için Kur’an-ı Kerim okuyarak dua etti. Serdivan ilçesindeki mezarlığa gelen vatandaşlar, vefat eden yakınlarının mezarları başında dua ederek, temizledikleri kabristanların bakımlarını da yaptı. Bazıları da mezarlıklara ekilen çiçekleri suladı.

“Hayatın kanunu bu sırası gelen gidiyor”
Yakınlarının mezarlarını ziyaret ettikten sonra annesi, babası ve yeğeninin mezarını ziyaret eden Gıyasettin Daş, “Zamanla sırası gelen gidiyor bizimde sıramız gelecek ve gideceğiz ondan sonra çocuklarımız gelip kabirlerimizi ziyaret edecek. İnsan annesi, babası, en değerli varlıklarını yanında görmek ister ama hayatın kanunu bu sırası gelen gidiyor. Dede gitti, baba gitti sıra bizim nesile geliyor” dedi.

“Eski bayramlar yok gibi”
Ramazan Bayramı’nın buruk geçtiğini belirten Daş, “Bu bayram çok buruk eski bayramlar yok gibi eskiden gürültü, neşe ve şenlik vardı. İnsanlar ya soğudu ya da maddi sebeplerden dolayı bayram kutlamıyor. Hatta mezarlara bile az insan geliyor artık” diye konuştu.

Büyükşehir'den önemli açıklama: "Başkan Yusuf Alemdar'ın ismini kullanarak yardım ve para..." Büyükşehir'den önemli açıklama: "Başkan Yusuf Alemdar'ın ismini kullanarak yardım ve para..."

A W180032 09A W180032 08A W180032 05A W180032 03A W180032 04A W180032 02A W180032 01