Büyük Birlik Partisi (BBP) Sakarya İl Başkanı Ömer Faruk Bürtek ve 50 kişilik il yönetimi, teşkilat içerisindeki sorunlar nedeniyle genel merkezle yapılan istişareler sonrasından görevlerinden istifa etmişti.

İstifa sonrasında Sakarya'da il ve ilçe teşkilatlarını oluşturma görevi iş adamı Cengiz Bayar'a verilmişti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından BBP Adapazarı İlçe Başkanı Sezgin İnan da yönetimiyle birlikte istifa ettiklerini duyurdu.

BBP Adapazarı İlçe Başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Büyük birlik partisi Adapazarı ilçe başkanı Sezgin İNAN ,ilçe yöneticileri ve Mahalle temsilcilerimizin hepimiz ekip olarak istifa ediyoruz.

Her zaman gönlümüzün başkanı olan Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlunun izinden ve çizgisinde devam ettiğimiz bu kutsal yolda yıllardır namusumuzla şerefimizle alnımız açık başımız dik bir şekilde hiçbir beklenti içinde olmadan bir kere of bile demeden davamız için ailelerimizin rızkından kısarak mücadeleye devam ettik hiç bir zaman şikayet etmedik her zaman mücadele ettik.

Büyük Birlik Partisine geldiğimiz günden beri Adapazarı ilçesinde kapı kapı sokak sokak gezerek partimiz için üye sayımızı en az %1000 arttırdık. Büyük birlik partisinin 29.kuruluş yılında partinin üye çalışmalarında Türkiye genelinde en başarılı 5 ilçe arasına girdik. Adapazarı ilçemizde mahalle temsilciği anlamında %80 oranında tamamladık.

Sakaryamız Adapazarı ilçemiz için her zaman mücadele edip davamız için elimizi değil bedenimizi ortaya koyduk.

Başarılı bir il başkanı ve yönetimine yapılan haksızlıklar Sakarya il başkanımız Ömer Faruk BÜRTEK ve ekibine yapılan yanlışlar ve genel merkezimizin almış olduğu yanlış kararlar nedeniyle Adapazarı ilçe başkanlığı görevimden, ilçe başkan yardımcılarımız, ilçe yönetim kurulu üyelerimiz ve mahalle temsilcilerimiz ile birlikte hep beraber istifa ediyoruz."