Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Yasin Kobal, Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Naim Yolcu, Sakarya Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Cengiz Bayar ve beraberinde gelen heyeti makamında ağırladı.

Destici’nin ziyaretine Büyükşehir ve SASKİ bürokratları ile çok sayıda basın mensubu da eşlik etti. Nazik ziyaretlerinden ötürü Destici’ye teşekkür eden Başkan Yüce, Sakarya’da 4 buçuk yılda tarımda, turizmde, enerjide, hayvancılıkta, ulaşımda, hizmet alanında ve hayatın her noktasında vatandaşa dokunan projeleri anlattı.

Türkiye’ye ve hatta dünyaya örnek model olan öncü projelere örnekler veren Yüce, “Sakarya artık kabuğuna sığmıyor. Dünya çapında birçok başarı elde ettik ve etmeye devam ediyoruz. Son hızla çalışmaya, üretmeye devam” vurgusu yaptı.

Genel Başkan Destici ise Sakarya’nın sosyal belediyeciliğin kemik bulmuş hali olduğunu ve ülkenin çimentosu niteliği taşıdığını ifade ederek, şehrin “kültür ve coğrafyaların mozaiği” özelliğinin çok kıymetli olduğunu ifade etti.

Başkan Ekrem Yüce tarımda öncü projeleri hayata geçirdiklerini ifade ederek, “Şehirler şehri Sakarya dememizin en önemli nedeni Balkanlar, Kafkaslar yani Osmanlının kültür coğrafyası Sakarya’da kardeşçe, birlik ve beraberlik içinde yaşıyor. Sakarya artık kabuğuna sığmaz oldu. Dünya çapındaki büyük spor organizasyonlarını şehrimizde gerçekleştiriyoruz. Oluşturduğumuz modellerle tarımda öncülük ediyoruz. Seracılık Mükemmeliyet Merkezimiz, Melen Botanik Vadimiz gibi tarımın modern yöntemlerini vatandaşlarımıza öğretiyoruz. 3 milyon fideyi toprakla buluşturduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle raylı sistemler konusunu hallederek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Projelerimiz son hızla devam ederken hepsini tek tek hayata geçiriyoruz” dedi.

Genel Başkan Mustafa Destici ise Sakarya’nın kültür zenginliğine vurgu yaptığı konuşmasında şöyle dedi: “Bugün Sakarya’da çok önemli ziyaret duraklarımızdan bir tanesi de Büyükşehir Belediyesi oldu. Bizler Ekrem Başkanımızın 4,5 senede hayata geçirmiş olduğu projeleri yakından takip etme fırsatı yakaladık. Sakarya; tarım, savunma sanayi, sosyal belediyecilik anlayışının kemik bulmuş halidir. Başkanımızın Sakarya için dediği kardeşlik coğrafyasının kalıntıları burada bulunuyor. Osmanlının çeşitli coğrafyalarından gelen insanlarla birlik beraberlik içinde yaşadığı huzur şehri. Sakarya adeta bir mozaik gibi tüm insanlarıyla Türkiye’nin çimentosudur. Ekrem başkanımızın Sakarya ve Türkiye coğrafyasına yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum”

Başkan Yüce, Genel Başkan Destici’ye şifa sandığı, Büyükşehir üretimi olan nehir çikolata, domates, Geyve ayvası, Yağcıbedir halısı ve Dünya Bisiklet Şehri maketi takdim etti. Ziyaret günün anısına çekilen fotoğraflarla son buldu.

706baae8-f2b8-4311-a54a-8cfc8767d610c93abb2c-1e44-4172-afa1-6eaec9c4daad