Büyük Birlik Partisi (BBP) Sakarya İl Başkanı Ömer Faruk Bürtek ve yönetim kurulu üyelerinin istifa etmesinin ardından çok sayıda ilçe başkanı da görevlerinden ayrılmıştı. 

BBP Genel Merkezi iş adamı Cengiz Bayar'ı il başkanı olarak yetkilendirdi. 

Dün de haber kuruluşlarına gönderilen bir metinle Kaynarca'daki 26 delegeden 13'ünün bu kararlara tepki göstermek amacıyla delegelikten ve parti üyeliğinden istifa ettikleri duyuruldu. 

Halihazırda BBP İlçe Başkanlığı görevini yürüten Ercan Ayaz da istifalarla ilgili açıklama yaptı. 

İSTİFA EDENLER KAYNARCALI DEĞİL
BBP İlçe Başkanı Ercan Ayaz, “Görevden alınan il başkanımız Ömer Faruk Bürtek’e yakın isimler istifa ettiriliyor. Kaynarca’da istifa ettiği belirtilen isimler Ömer Faruk Bürtek’in yazdırdığı kişilerdir. Vahdettin Açıkgöz dışında hiçbiri Kaynarcalı değildir. Eski İl Başkanımız görevden alındığı için kendine yakın isimleri istifa ettiriyor, bana da istifa etmem teklif edildi. Ancak ben kişilere değil, partime bağlı biri olarak görevimin başındayım. Kaynarca teşkilatında hiç bir sıkıntı söz konusu değildir. İl Başkanlığına atanan sayın Cengiz Bayar ile yola devam ediyoruz, kendisine başarılar dilerim. Kamuoyunun yanlış bilgilenmemesi, gerçekleri bilmesi hakkı olduğu için bu açıklamam zorunlu oldu” diye konuştu.