Siyaset dolu dizgin giderken Yeniden Refah Partisi (YRP) Serdivan Belediyesi Adayı E. Erbakan Yaşar ve meclis üyeleri de saha çalışmalarını sürdürüyor. Serdivan’da halka seslenen E. Erbakan Yaşar, “Şimdi bizim derdimiz asfalt atmakmış, altyapı yapmakmış, çiftçilikmiş, doğalgazmış, bu değil. Bizim derdimiz ahlaki ve manevi çöküntüye engel olmak. Çünkü hepimizin kardeşleri var ağabeyleri var. Gençler uyuşturucuya doğru yöneliyor. Ahlaki ve maneviyatını kaybediyor” dedi. 

Yaşar, “Annesine babasına of demeye başlayan ki cennet annelerin ayakları altındadır. Evlatlar annelerine bırak of demeyi el kaldıramayacak haldeyken el kaldıran bir nesil yetişiyor. Derdimiz bu. Ben size yalandan vaat vermeye gelmedim. Onu yapacağız bunu yapacağız… Şimdi geçen gün bir X belediye başkan adayı öyle diyor; Ben gelirsem doğalgazı yapacağım, telefonu yapacağım, internet yapacağım, asfalt yapacağım, altyapı yapacağım… Eee 20 yıldır siz vardınız. Neden yapmadınız? Biz de diyoruz ki 20 senedir kandırıldığımız gibi bu sene de kandırılmayalım. Oy atmadığın gibi attırmamaya da önem gösteriyoruz” diye konuştu.

Ramazan Serhoş istifa etti Ramazan Serhoş istifa etti

Sosyal medya hesabında yayınladığı saha çalışmalarında hizmet yerine ahlakın çöktüğüne vurgu yapan Yaşar’a ise büyük tepki geldi. Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuk devleti olduğunu anımsatan seçmenler, “Sayın Erbakan Yaşar sürekli ‘bizim derdimiz asfalt atmakmış, altyapı yapmakmış, çiftçilikmiş, doğalgazmış, bu değil. Bizim derdimiz ahlaki ve manevi çöküntüye engel olmak’ diyor. Bu ne demek! Bir kere Erbakan Yaşar Serdivan Belediye Başkanlığı için mi aday oldu, yoksa Serdivan halkına ahlak dersi vermeye mi aday oldu! Erbakan Yaşar Belediye başkanı mı olmak istiyor, yoksa ahlak bilgisi hocası mı olmak istiyor. Önce buna karar versin.” dedi.

Serdivan’da sürekli ahlak çöküntüsünü işleyen Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi gibi ilçede ahlakın büyük çöküntü de olduğunu işleyen Yaşar’a tepkilerini sürdüren ilçe halkı, “Belediye hizmetleri derdi olmayan ve sürekli ahlak çöküntüsünü herkese anlatan Erbakan Yaşar biz Serdivan halkını kalbini kırıyor, inceltiyor, hatta tepkisine neden oluyor. Elbette her ilçede olduğu gibi Serdivan’da da ahlak yönünden bazı kişilerde sıkıntı olabilir. Ama bununla ilgili her gittiğiniz yerde ‘ahlak çöküntü içinde’ derseniz bunda da sıkıntı olur. Sayın Erbakan Yaşar Halkın ahlakını bir kenara koyup başkan olursa vatandaşa getireceği hizmetleri anlatsın. İlçe halkının ahlakını bu kadar aleni ağzına alması hiç hoş değil. Herkes kendi ahlakını korur  ve kimsenin ahlakı da kimseye kalmadı” dedi.