Sakarya'da faaliyet gösteren erkek berber ve kuaförlerinin fiyat tarifelerine yeni yıl ile birlikte büyük zam gelmişti. Yeni tarifelerle birlikte saç-sakal yıkama 160 lira olurken damat tıraşı ise 700 lira oldu. Saç sakal kesimi kuru 120 lira, saç kesimi yıkama 100 lira, saç kesimi kuru 85 lira, sakal kesimi 50 lira, saç yıkama 45 lira, öğrenci tıraşı yıkama 100 lira, bıyık boyama 100 lira, saç boyama 300 lira, pepilasyon 70 lira, fön 50 lira, damat tıraşı 700 lira oldu.

Sakarya Berberler Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu, yapılan zammın ardından açıklamada bulundu. Giderlerin yüksek olması sebebiyle zam yaptıklarını anımsatan Başkan Hacıoğlu, "Kafamıza göre tarife çıkartmıyoruz, zaten böyle bir yetkimiz yok. Tarifelerimiz senede 1 kere çıkıyor. En son tarife 13 ay önce çıkmış. Bu 13 ay içerisinde herşeye zam geldi. Bin lira gelen elektrik faturası 4 bin lira oldu. Dükkan kiraları 10 bin TL'den başlıyor. O zaman dükkan sahipleri kiraları bin liraya çeksin, söz veriyorum ben de saç sakal tıraşına zam yapmayacağım. Her sene asgari ücrete zam geliyor. Maliyetler arttığı için asgari ücret zamlandıktan sonra benimde zam yapmam lazım." dedi.

Alibaba.com ile E-İhracatın avantajları SATSO'da anlatıldı Alibaba.com ile E-İhracatın avantajları SATSO'da anlatıldı

Başkan Hacıoğlu, "Bazı müşterilerimiz zam yapıldığıdan dolayı gelmediklerini söylüyorlar. 3 gün sonra yine geleceksiniz. Böyle birşey yok. Biz zamcı başkan değiliz. Zamcı oda başkanları değiliz. Bizim öyle bir yetkimiz yok. Ben asgari ücret zammı yapıldığı zaman biz de yapmak zorundayız. Bizim kimse ile bir kavga gürültümüz yok. Biz müşteri için varız. Sen zam alıyor musun çalışırken? Alıyorsun. Bize gelince neden kızıyorsunuz? Ayda bir kez tıraş parası vereceksin. Ben gidiyorum. Dükkân sahipleri. Kiraları aşağı indirin. Kiralar, elektrik, balkon, söker, aşağı düşsün. Bütün kullanmış olduğun ürünler şampuanlar kolonyalar, jiletler, hepsi aşağı düşün. Zam yapmayacağız." dedi.