Pazar günü meydan gelen olayda yaylaya çıkan vatandaşlar yayladaki bir kulübenin önünde hareketsiz halde yatan bir kadın fark etti. 112 Acil Çağrı Merkezine yapılan ihbar sonrası olay yerine ambulans ve jandarma ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlileri şahsın hayatını kaybettiğini belirlerken, jandarmanın olay yeri incelemesinde cesedin Serdivan Çubuklu Mahallesi nüfusuna kayıtlı 27 yaşındaki Betül Kurt'a ait olduğu tespit edildi.

ÖLÜM SEBEBİ HENÜZ BELİRLENEMEDİ

Olay yerinde yapılan incelemede üzerinde ateşli silah, kesici alet ve darp izine rastlanmayan Betül Kurt'un cesedi Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Korucuk kampüsündeki Adli Tıp Kurumu Ön Otopsi Merkezine kaldırıldı. Burada yapılan araştırmalarda da Betül Kurt'un ölümüne dair açık bir sonuca ulaşılamazken numuneler İstanbul Adli Tıp Kurumu başkanlığına gönderildi. Betül Kurt, pazartesi günü Serdivan'a bağlı Çubuklu Mahallesinde toprağa verildi.

JANDARMA YANINDAKİLERİ TESPİT ETTİ

Katliam gibi kaza: 10 ölü, 30'dan fazla yaralı Katliam gibi kaza: 10 ölü, 30'dan fazla yaralı

Sapanca Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ve Sapanca İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Betül Kurt'un yaylaya 1'i kadın olmak üzere 3 arkadaşıyla birlikte gittiğini belirledi. Gözaltına alınarak Sapanca İlçe Jandarma Komutanlığında ifadeleri alınan 3 kişi işlemlerinin ardından Sapanca Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

"YANIMIZDAN AYRILIP GİTTİ" SAVUNMASI

Şüphelilerin yaylada hep birlikte uyuşturucu kullandıkları, daha sonra aralarında çıkan tartışmanın ardından Betül Kurt'un yanlarından ayrıldığını, kendilerinin ise olaydan saatler sonra ölüm olayından haberdar olduklarını söyledikleri öğrenildi.

HEPSİNİN UYUŞTURUCU KAYDI ÇIKTI

Betül Kurt ile gözaltına alınan 3 kişinin uyuşturucu kullanımı başta olmak üzere çeşitli suçlardan suç kayıtları olduğu öğrenilirken, Betül Kurt'un 2015 yılında evini terk ederek Eskişehir'de yaşayan bir kız arkadaşının yanına kaçtığı ve şehirde kayıp olarak arandığı da öğrenildi.