KADİR ŞİRİN'İN HABERİ

92 SPORCU BELİRLENDİ

Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonunun 2024 yılı faaliyet takviminde yer alan, ’Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçme Müsabakaları’ bin 600 sporcunun katılımıyla Samsun’da yapıldı. Samsun İlkadım Okçuluk Salonu'nda geçtiğimiz hafta sonu yapılan müsabakalarda büyükler sağ kol müsabakalarına müthiş çekişmeye sahne oldu. Bedensel engelliler sağ ve sol müsabakaları ile şampiyona tamamlandı. Müsabakalar sonucunda Avrupa şampiyonasında mücadele edecek milli takım aday kadrosu için 92 sporcu belirlendi.

6 MADALYA İLE DÖNDÜLER

Rüstemler Tesisleri'nde zemin çalışmaları başlıyor! Rüstemler Tesisleri'nde zemin çalışmaları başlıyor!

27 Şubat- 2 Mart tarihleri arasında Samsun'da yapılan Bilek güreşi Türkiye şampiyonasında Sakarya Büyükşehir Belediye bilek güreşi takımı toplamda 6 madalya alarak şampiyonaya damga vurdu. Büyük Kadınlar 70 kg sol 3.'sü olmayı başaran Ayşegül Özdemir Milli Takıma seçilen tek sporcumuz oldu. U15 45 kg kategorisinde Kayra Bolat sol kol 2.'liği sağ kol 3.'lüğü, Yusuf Affan Aktı ise U15 55 kg kategorisinde sol ve sağ kol 2.'si oldu. U18 50 kg kategorisinde Orçun Özdemir sol kol 3.ğünü elde ederken, büyük kadınlar 70 kg de Ayşegül Özdemir Sol kol 3.lüğüne ulaştı. 

SES GETİRMEYİ BAŞARDILAR

Yarışmayı 6 madalya ile tamamlayan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bilek Güreşi sporcularından, Büyük kadınlarda yarışan Ayşegül Özdemir 2-12 Nisan 2024 tarihlerinde Slovakya'da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası Milli takım kadrosuna girmeye hak kazandı. Kategorilerinde dereceye giren sporculara Samsun Valisi Orhan Tavlı, Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Niyazi Kurt, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci madalyalarını takdim etti. Büyükşehir Belediyesi Bilek Güreşi sporcularının altı madalya ile dönmesi bilek güreşi camiasına büyük ses getirdi. 

BAŞKAN YÜCE'YE TEŞEKKÜR

Şampiyona sonrası HALK54 Spor Müdürü Kadir Şirin'e özel açıklama Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bilek Güreş Takımı antrenörü Ferhat Satar, “Bu başarı bizler için asla tesadüf olmadı. Gerçeği söylemek gerekirse çok çalışmanın karşılığını aldığımızı söyleyebilirim. Sporcularımız çok çalıştılar  ve Samsun'dan beklediğimiz madalyalar ile döndüler. Hem altı madalya hem de bir sporcumuzun Milli Takıma seçilmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen  Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce olmak üzere başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.  

U15 Sa Kol T Rkiye 2.Li I Yusuf Affan AktU18 50 Kg Sol Kol 3.L Or Un ZdemirU15 45 Kg Sol Kol 2.Li I Kayra BolatU15 45 Kg Kayra Bolat Sa Kol 3.LU 15 55 Kg Sol Kol 2.Li I Yusuf Affan AktB Y K Kad Nlar 70 Kg Sol Kol T Rkiye 3.L