Sakarya Büyükşehir Belediyesi birbirinden kıymetli eğitimlerin verildiği, şehirde memnuniyet oluşturan faaliyetlerin gerçekleştirildiği Sosyal Gelişim Merkezi’nde (SGM) engelleri tebessümle aşıyor.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı SGM’de her yaz olduğu gibi bu tatil sezonunda da “Engelsiz Yaz Okulu” eğitimlerine başladı. Merkezin kapıları, yaz boyunca devam edecek eğitimler için tüm ‘engelsiz yüreklere’ açıldı.

Eğitimle, sosyal faaliyetlerle ve kurulacak samimi dostluklarla geçecek yaz kursu, ilk günden yüzlerde tebessüm oldu. SGM’de birbirinden farklı branşlarda eğitim alacak engelli bireyler hem öğrenecek hem de yeteneklerini keşfedecek.

Engelli bireylerin sosyal çalışmalara katılımı, yeteneklerini keşfi için açılan atölyeler ilgiyle takip ediliyor.

Tüm engellerin sevgiyle aşıldığı kursta halk oyunları, koro, drama, ahşap boyama, görsel sanatlar, tarım-ekoloji–geri dönüşüm, hazeran, çini, seramik, okuma–yazma, takı, dikiş ve bilgisayar olmak üzere 13 farklı branşta eğitimler veriliyor.

O sahilde yasağı dinlemeyenleri Sahil Güvenlik böyle uyardı O sahilde yasağı dinlemeyenleri Sahil Güvenlik böyle uyardı

Engelsiz Hobi Atölyelerine ilişkin ayrıntılı bilgiye ise 444 40 54 (Dahili 3733-3735-3738-3736-3782-3780) numarasından ulaşılabiliyor.

Büyükşehir Bu Kursta Engelleri Sevgiyle Aşıyor Sgm Yüzlerde Tebessüm 4Büyükşehir Bu Kursta Engelleri Sevgiyle Aşıyor Sgm Yüzlerde Tebessüm 3Büyükşehir Bu Kursta Engelleri Sevgiyle Aşıyor Sgm Yüzlerde TebessümBüyükşehir Bu Kursta Engelleri Sevgiyle Aşıyor Sgm Yüzlerde Tebessüm 2