HALK54.COM
Nurettin Eryılmaz

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı Sosyal Gelişim Merkezi'nde gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin başkanlığında yapılan toplantıya 49'u ana gündem 15'i ise ek gündem maddesi olan toplamda 64 madde karara bağlandı. Başkan Ekrem Yüce, şehrin kentsel dönüşüm çalışmalarına öncülük edecek Konut Sakarya A.Ş’nın müjdesini Ocak meclis toplantısında paylaştı.

KENTSEL DÖNÜŞÜME İVME
Daha önce kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili Ocak ayını işaret eden Başkan Ekrem Yüce, Konut Sakarya A.Ş ile dönüşüme ivme kazandıracaklarını, vatandaşların hayatına konfor katacak, çevreye duyarlı, modern yapılar inşa edileceğini ifade etti. Başkan Yüce, bu önemli adımın hayırlı olmasını temenni etti.

KONUT SAKARYA A.Ş. 
Konut Sakarya A.Ş ile Büyükşehir Belediyesi kendi bünyesinde bulunan alanlarda konut inşa edip, piyasayla buluşturacak. Aynı zamanda Büyükşehir’e ait konut arazileri kat karşılığı olarak Sakaryalı müteahhitler tarafından da inşa edilecek. Konut piyasasında yaşanan daralmaya Konut Sakarya A.Ş ile çözüm üreteceklerini belirten Yüce, şirketin kurulmasına katkı sağlayan meclis üyelerine teşekkür etti.

Başkan Ekrem Yüce, konut sahibi olmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren projeyi şu ifadelerle duyurdu:

SAGÜSAD'da doğa ve manzara fotoğrafçılığı semineri gerçekleti SAGÜSAD'da doğa ve manzara fotoğrafçılığı semineri gerçekleti

"Yerimiz var. Arsayı satsak hiç fiyatına gidiyor. Oraya konut yapalım dedik. Yani arsa bizden, yapmak müteahhitten. Kat karşılığı verelim. Bizde o katları en uygun şartlarda vatandaşlara verelim. Böyle bir modeli artık Sakarya'da gerçekleştiriyoruz. Rezerv alanı oluşturmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla yakında açıklayacağım bölgeyle ilgili 3-5 bin konut olabilecek bir bölgeyi bir rezerv olarak imara geçirmek istiyoruz. Dolayısıyla yeni bir Sakarya şehrinin oluşmasını sağlayacak bir proje üzerinde çalışıyoruz. İlk adımımızı attık. İnşallah şirketin diğer tüm işlemlerini tamamlayarak, kısa sürede eyleme geçeceğiz. Yakın tarihte inşallah bununla ilgili detayları açıklayacağım."