Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde yeni meclis döneminin ilk toplantısı heyecanlı ve bir o kadar da gülümseten bir olaya sahne oldu.

Meclis Başkanvekili seçiminde birinci başkan vekili adayı Mutlu Işıksu 55, ikinci başkan vekili adayı Osman Çelik ise 59 oy aldı.

Oylama sonucuna göre mecliste birinci başkan vekilinin Osman Çelik olduğunu duyuran Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, programı nedeniyle meclis üyelerinden izin isteyip toplantıdan ayrılması üzerine Osman Çelik başkanlık koltuğuna oturdu. Fakat, Osman Çelik'in toplantıyı yönetmeye başlamak üzereyken uyarı geldi.

Yapılan uyarıda oylamanın yanlış anlaşıldığı ve birinci başkan vekilinin Mutlu Işıksu, ikinci başkan vekilinin Osman Çelik olduğu hatırlatılınca şaşkınlığını gizleyemeyen Osman Çelik, yerini Mutlu Işıksu'ya bıraktı.

Toplantıyı kaldığı yerden sürdürmek üzere koltuğa oturan Mutlu Işıksu, "Bazen böyle yanlışlıklar olabiliyor. Yanlış anlaşıldı ama fark etmez hepimiz şehrimiz için ne görev gelirse yapmaya hazırız" diyerek Osman Çelik'i tebrik etti.

Seçil Erzan davasında gerginlik Seçil Erzan davasında gerginlik

Bu olay mecliste gülümsemelere ve alkışlara neden oldu.