Sakarya Büyükşehir Belediyesi yürüttüğü atık politikaları, doğayı koruyan uygulamaları ve eğitim programlarıyla özellikle çocuklara doğru çevre bilincini aşılıyor.

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde bu fikir, ülkenin geleceği çocuklara rengarenk görüntüler eşliğinde aşılanacak. Büyükşehir, Aziz Duran Parkı’nda büyük bir çevre şenliği düzenleyecek.

Çocukların küçük yaşta çevre bilincini artırmak ve sürdürülebilir yaşam alışkanlıklarını teşvik etmek amacıyla yapılacak bu etkinlik, birbirinden güzel organizasyonlarla rengarenk görüntülere sahne olacak.

Şenlik 5 Haziran Çarşamba günü Aziz Duran Parkı’nda 10.00-15.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Çocuklar birbirinden güzel oyunlar, etkinlikler, yarışmalar, resim atölyeleri, gösterilerle eğlence dolu bir gün geçirecek.

Çocukların çevre konusundaki farkındalığını artırmayı hedeflenen şenlikte çevre dostu atölyeler, geri dönüşüm aktiviteleri, atıklardan geri dönüştürülen ürünler sergisi gibi etkinlikler yapılacak.

Ayrıca öğretici oyunlar ile birlikte şişme kaykay, akıl oyunları, karakalem resim çalışması, mangala, Hacivat ve Karagöz, yüz boyama, palyaço şovları sahne alacak.

Büyükşehir o güzergahı kullanacak sürücüleri uyardı Büyükşehir o güzergahı kullanacak sürücüleri uyardı

Program sonunda hikâye anlatıcısı, resim boyama atölyesi, çuval yarışı ve ip çekme yarışı gibi aktivitelerle minikler gönüllerince eğlenecek.