Bayramda güzel havayı fırsat bilen soluğu yaylada aldı Bayramda güzel havayı fırsat bilen soluğu yaylada aldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, şehrin dokusunu ve güzelliğini koruyan çalışmalarına her mevsimde, farklı alanlarda devam ediyor.

Yeşilin her tonunu barındıran Sakarya’da kentin merkezini peyzaj dokunuşlarıyla süsleyen Büyükşehir, Yeni Cami bölgesi ve Kavaklar Caddesi bölgesinin simgesi olan palmiye ağaçlarını yaz sezonuna hazırlıyor.

Ekipler, bir süre önce palmiyeleri ağaçlarını kışın çetin soğuklarından korumak ve varlığını sürdürmek için koruma uygulamasına almış, gece saatlerine kadar mesai harcamıştı.

Üstleri tamamen kapatılan ve soğuktan korunması için hazırlanan palmiyeler en soğuk dönemleri korunaklı bir şekilde geçirdi.

Havaların ısınması ve yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte koruma uygulamasından çıkarılan ağaçlar, bu kez yaz mevsimine hazır olması için bakıma alındı. Büyükşehir Park ve Bahçeler Dairesi ekipleri şehrin merkezindeki muhtelif noktalarda yoğun mesai harcıyor.

Büyükşehir Şehrin Süsü Olan Palmiyeleri Şimdi Yaza Hazırlıyor 6Büyükşehir Şehrin Süsü Olan Palmiyeleri Şimdi Yaza Hazırlıyor 4Büyükşehir Şehrin Süsü Olan Palmiyeleri Şimdi Yaza Hazırlıyor 5Büyükşehir Şehrin Süsü Olan Palmiyeleri Şimdi Yaza Hazırlıyor 2Büyükşehir Şehrin Süsü Olan Palmiyeleri Şimdi Yaza Hazırlıyor 3Büyükşehir Şehrin Süsü Olan Palmiyeleri Şimdi Yaza Hazırlıyor